2019'da tüm internet trafiğinin %80'ini videoların oluşturduğunu biliyor muydunuz? Hikaye anlatımı söz konusu olduğunda videolardan daha iyi bir ortam yoktur. Videoların tanıtım kampanyaları ve marka pazarlaması üzerinde kusursuz bir etkisi vardır.

Video yaparken görsel bir kullanıldığı için, metin veya resim tabanlı mesajlaşmaya kıyasla insanlarla daha derin bir düzeyde bağlantı kurar.

Araştırmaya göre video, diğer tüm içerik türlerinin toplamından %1200 daha fazla paylaşım sağladı.

Pazarlama huninizde videolardan yararlanmak isteyen biriyseniz, aramanız burada sona erer. Bu yazımızda, etkileşim kazanmak için başarılı video içeriği oluşturmaya yönelik ipuçlarını ve püf noktalarını tartışacağız.

SEO'nun Önemi

SEO'nun yalnızca bloglar ve web siteleri için alakalı olduğuna dair genel bir algı vardır. Ancak YouTube'daki videoların, daha yüksek arama sonuçları için onları optimize etmek için çeşitli mekanizmaları vardır.

Sadece bu değil, YouTube, Google'dan sonra en büyük ikinci arama motorudur.

İnsanlar, Google'a benzer şekilde YouTube'da geniş konular arama eğilimindedir. Videoları SEO dostu hale getirmek için atabileceğiniz birkaç adım.

Başlıklar, videoların ilk tanıtımıdır

Başlıklar için en iyi 101 uygulaması, net ve bilgilendirici olması gerektiğidir. Ayrıca, bir YouTube arama sonucunda yalnızca ilk 60 karakter gösterilecektir. Yine, tıpkı bloglarda olduğu gibi, videolarımız için alakalı anahtar kelimeleri seçmek için YouTube Anahtar Kelime Aracı gibi araçları kullanarak anahtar kelimeler planlayabilirsiniz.

Etiketlerin doğru kullanımı

Film yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da insanların sizinki gibi videoları ararken düşündükleri tüm olası kelime ve kelime kombinasyonlarını düşünün ve bunları etiketler olarak ekleyin. Yüksek hacimli anahtar kelimelerin yanı sıra, daha yüksek SEO için uzun kuyruklu anahtar kelimeler ekleyin.

Küçük resimler

Videolar arama sonuçlarında göründüğünde, izleyicileri onları izlemeye zorlayan ilk şey küçük resimlerdir. İzleyicinin dikkatini çekmek için ilgi çekici, anlamlı ve yüksek kaliteli küçük resimler oluşturmaya çalışın.

Mobil Cihazların Önemi

İnternet trafiğinin neredeyse %70'i mobil cihazlardan geliyor. Bunları mobil cihazlar için optimize etmek, daha iyi marka bilinirliği için anahtardır.

Videoların Kapsamını Tanımlayın

Video çekmeden önce üzerinde durulması gereken ilk ve en önemli şey, ne yapılmak istendiğini belirlemektir. Günümüzün dijital dünyasında sindirilecek çok fazla bilgi varken, hiç kimse ne hakkında olduğunu bilmeden bir videoyu 5-10 dakika izleyerek harcamak istemez.

Marka olarak, insanların videoyu izleyip izlememe konusunda karar vermeleri için yeterli bilgiyi sağlamalısınız.

Videoları hazırlarken, projenin zaman çizelgesini belirlemek için kapsamlı bir araştırma yapın. Yapmak istediğiniz videoların nişini ve kategorisini bulun.

Belirli bir kahve markasını tanıtmak için videolar çektiğinizi varsayalım . Markanızı diğerlerinden farklı kılan şeyleri düşünün.

Kullandığınız herhangi bir özel malzemeyi, belki benzersiz bir demleme tekniğini veya şirketinizin icat ettiği kahve yapımındaki herhangi bir sürdürülebilir teknolojiyi vb. içerebilir. Markanızın bu USP'sini videolara belirgin bir şekilde ekleyin.

Videonuz için uygun bir komut dosyası yazın ve birkaç kez gözden geçirin. Senaryonun 3-4 önemli noktasını vurgulayın ve bu noktaları kullanarak izleyicilerin dikkatini çekmek için bir tanıtım videosu yapın.

Sosyal Kanıt ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikten Yararlanın

Araştırmaya göre, müşterilerin %50'den fazlası herhangi bir ürünü satın almadan önce referanslara güveniyor. Görüşler, sosyal kanıtlar ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerik yalnızca dönüşümleri artırmakla kalmaz, aynı zamanda markaların güven ve güvenilirlik oluşturmasına da yardımcı olur.

Sosyal medya siteleri, videolarınız için zamanında ve kaliteli geri bildirim ve tavsiye almanın en kolay yollarından biridir.

Beğeniler, oylar, görüntülemeler ve izleyiciler tarafından yapılan yorumlar aracılığıyla etkileşimine bakarak videolarınızın kalitesini analiz edebilirsiniz . Videolarınızın bilgilendirici olduğundan ve müşterilere değer kattığından emin olun.

Bunun için müşterilerinizden, uzmanlarınızdan ve ünlülerinizden video referansları veya vaka çalışmaları da sağlamalısınız.

Kucoin Token 100 Dolar Olur mu? Kucoin Token 100 Dolar Olur mu?

Daha Yüksek Dönüşümler için Videoyu Optimize Edin

İnsanlar videolarınızı fark etmeye başladığında, bir sonraki adım videodan en iyi şekilde yararlanmak ve dönüşümlere odaklanmaktır. İşte bunu nasıl yapabileceğiniz.

Eylem çağrısı

Bir izleyici videolarınızı izlediğinde, bu altın fırsatın boşa gitmesini istemezsiniz.

Videolarınızı harekete geçirici mesajla, yani potansiyel müşteriler, satışlar veya diyalog oluşturma gibi bir video yapma amacı ile sonlandırmak, video proje hedeflerinize ulaşmak için son derece önemlidir .

Video mesajları gibi CTA'lar ekleyebilir, sona bir bağlantı ekleyebilir, paylaşım düğmeleri ekleyebilir ve benzeri işlemleri yapabilirsiniz.