3D tarama servisi hizmetleri son dönemlerde gelişen teknolojiyle birlikte pek çok firmanın ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. Tersine mühendislik kullanılarak sağlanan bu hizmetlerde mevcut bir ürünün 3 boyutlu taraması gerçekleştirilir ve ürünün sanal ortama aktarılması hedeflenir. Standart mühendislik işlemlerine tam anlamıyla zıt olarak gerçekleştirilen bu hizmetlerle mevcut bir ürün bilgisayar ortamına kolaylıkla aktarılabilmektedir. Özellikle sanal ortamda herhangi bir datası bulunmayan somut ürünlerin ihtiyaç duyulan verileri 3d tarama servisi hizmetleri sayesinde kolaylıkla elde edilebilmektedir. InfoTRON firması bu alanda gelişmiş hizmet sağlayan firmalar arasında yer almaktadır. Müşterilerine sunmakta olduğu akılcı çözümler ve profesyonel hizmetlerle somut ürünlerin datalarını kolay ve hızlı bir şekilde bilgisayar ortamına aktarabilmektedir. 

Eskişehir'de fiyatı dört kat arttı! Yoğun talep var Eskişehir'de fiyatı dört kat arttı! Yoğun talep var

Tersine Mühendislik Yöntemi ile 3D Tarama Nasıl Yapılır?

Tersine mühendislik kavramı geleneksel ve standart mühendislik kavramının tam tersi bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Standart mühendislik yöntemlerinde bir problem ya da gereksinim üzerine ürün fikri ortaya atılır. Daha sonrasında bu ürün fikri geliştirilerek tasarım süreci gerçekleştirilir. Tasarımı bilgisayar ortamında hazırlanan ürün somut olarak üretilerek piyasaya sürülür. Ancak tersine mühendislikte bu durum tam tersi olarak ele alınmaktadır. Piyasaya sürülmüş mevcut bir ürün bu kez çeşitli 3D tarama programlarıyla tarattırılır ve bilgisayar ortamına aktarılır. Bilhassa gerekli dataları bulunmayan somut ürünlerin datalarını elde edebilmek ve sanal ortama aktarabilmek amacıyla bu yöntem tercih edilmektedir. InfoTRON firması bu bağlamda sektörde uzun yıllardır hizmet sağlayan firmalar arasında yer almaktadır. Veri ihtiyacı duyduğunuz herhangi somut bir ürünün çok kısa sürelerde 3 boyutlu taramalarını gerçekleştirerek bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlamaktadır. 

3D Tarama İşlemleri İçin Hangi Programlar Kullanılır?

InfoTRON firması 3 boyutlu tarama hizmetlerinde en kaliteli programları tercih etmektedir. Firma tarafından tarama işlemlerinde kullanılan başlıca program Artec programıdır.

Herhangi bir kalibrasyona gerek duymaksızın tarama işlemlerini gerçekleştiren bu program son teknolojiye uygun tekniklere sahiptir. Artec programının sıklıkla kullanıldığı alanlardan bazıları şunlardır:

•    Endüstriyel tasarım-imalat
•    Sanat 
•    Sağlık
•    Bilimsel ve akademik 
Artec programı bu ve benzeri alanlarda kaliteli ve profesyonel tarama garantisi sunmaktadır.