Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 6 Şubat tarihinde yaşanan deprem felaketi sonrası kızına ulaşamayan Battal Kerzi’yi ziyaret etti.

Eskişehirli şehit annesi üzerinden kirli propaganda Eskişehirli şehit annesi üzerinden kirli propaganda

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depreme Antakya Rönesans Rezidansta yakalanan Esra İlhan’dan hala haber alınamıyor. Esra İlhan’ın Eskişehir’de yaşayan babası Battal Kerzi, depremin meydana geldiği tarihten bu yana kızından haber alamadıklarını söyledi. 

Acılı baba Battal Kerzi’yi evinde ziyaret eden Başkan Kurt, acılı aileye sabırlar diledi. Başkan Kurt, “Türkiye için gerçekten utanç vesilesi olan bir olay ile karşı karşıyayız. 2 ayı geçmiş bir sürede halen daha kayıp bir kızımızdan haber alınamaması büyük sorunlar yaratıyor. Hem sosyal açıdan hem de hukuki açıdan sıkıntılı bir durum. Herkesin kıskandığı ve büyük devlet Türkiye demek yetmiyor. Deprem bölgesinde yapılan çalışmalarda bu olumsuzlukları gördük. Burada bir an önce enkazı kaldırıp yerine inşaat yapma derdine düştüler. Biz Odunpazarı Belediyesi olarak yapmamız gereken ne varsa hem burada hem de Hatay’da yapmaya hazırız” dedi.  

Esra İlhan’ın babası Battal Kerzi “Gitmediğimiz hastane çalmadığımız kapı kalmadı. Sağlık Bakanlığının bilinci kapalı olarak hastanelere getirilen depremzedelerin fotoğraflarını bir yerde yayınlamasını istiyoruz. 2 aydan bu yana kızımın ne ölüsüne ne dirisine ulaşamıyoruz. Damadım bulunuyor fakat kızım bulunamıyor. Allah kimseye evlat acısı vermesin” dedi.