alexa

banner912

banner766

Çiğ köfteciyi dövmüştü... Söyledikleri sözler şok etti

G.Ş.'nin, sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle iş yeri çalışanı Y.K.'yı yumruklayıp darbettiği anların sosyal medyada paylaşılan görüntüleri, büyük tepki çekti. Tepkiler üzerine G.Ş. sosyal medyadan, "İstediğimi döverim, istediğime söverim size ne. Sizin yüzünüzden işimden oldum" şeklinde paylaşımlar yaptı.

Afyon 01.03.2021, 19:15 01.03.2021, 19:27 ABONE OL: google news
Çiğ köfteciyi dövmüştü... Söyledikleri sözler şok etti

23 Şubat Salı günü Afyonkarahisar'ın İstiklal Mahallesi'ndeki çiğ köfteci dükkanına gelen ve iddialara göre alkollü olduğu öne sürülen G.Ş., iş yeri çalışanı Y.K.'den acısız çiğ köfte istedi. Y.K., dürüm şeklinde yaptığı çiğ köfteyi G.Ş.'ye verdi. G.Ş. bir iki lokma aldıktan sonra içindeki çiğ köftenin acılı olduğunu iddia ederek, Y.K. ile tartışmaya başladı. Y.K., çiğ köftenin acılı olmadığını, sadece az acısı olabileceğini söyledi, ancak G.Ş.'yi ikna edemedi. G.Ş. daha sonra eline aldığı dürümü Y.K.'ye tattırıp, acılı olduğunu öne sürerek, tartışmayı sürdürdü. Bir süre sonra G.Ş. küfretmeye başladığı Y.K.'ye elindeki dürümü fırlatıp, saldırdı. Küfürler eden G.Ş., Y.K.'ye yumruklar savurdu. Olay anları iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı. Polis, Y.K.'yı yumruklayan G.Ş.’yi yakalayıp, gözaltına aldı. Polis merkezinde ifadesi alınan G.Ş. işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

SOSYAL MEDYADAN BÜYÜK TEPKİ

Olayın ardından birçok sosyal medya kullanıcısı G.Ş.'ye ulaşarak, tepki gösterdi. Çığ gibi büyüyen tepkilerin ardından G.Ş., 3 ay önce çalışmaya başladığı iş yerinden kovuldu. G.Ş. kendisine tepki gösterenlere paylaşımlarıyla yanıt verdi. G.Ş. sosyal medyadan, "İstediğimi döverim, istediğime söverim size ne. Sizin yüzünüzden işimden oldum.” "Abartılacak bir şey yok. "Hak edene hakkını verdim sadece", "O hikayeyi bir de kurttan dinleyin. Köfteci kaşarlık yaptı. Basurum var dedim yine de acı koymuş", "Bu çocuk haksız diyorum inanmıyorsunuz ya. Video kesilmiş bana ne küfürler etti. Gururuma sığmadı. Evde çocuklarım ağlıyor, baba seni öldürecekler mi diye, Allah belanızı versin", "Siz kimsiniz benim hesabımı kapatıyorsunuz, istediğimi döverim, siz beni işimden ettiniz", "Arkadaşlar basurum var benim. Ben çocuğu uyardım. Canımla oynadı. Nush ile uslanmayanın hakkı tekrir, tekrir ile uslanmayanın hakkı kötektir", "Nolur iş bulmama yardım edin 3 çocuğum var açlıktan ölürüz bir nolur" paylaşımlarında bulundu.

ÇİĞ KÖFTE FİRMASI AÇIKLAMA YAPTI

Türkiye genelinde faaliyet gösteren çiğ köfte firması ise Afyonkarahisar'daki şubesinde çalışan Y.K.'nin yaşadığı olay ve durumuyla ilgili sosyal medyadan açıklamada bulundu. Y.K.'nin işten ayrılmadığı belirtilen açıklamada, "Söz konusu talihsiz olayda çalışanımız, evrensel insani değerlere ve kurumsal kimliğimize yakışır şekilde hareket etmiş, en ağır tahrikler karşısında bile efendiliğini bozmadan davranış sergilemiştir. Tarafımıza gelen sorularda, çalışanımızın iş akdinin feshedilip edilmediği merak edilmektedir. Bilakis çalışanımıza, şartlarının iyileştirilerek ve terfi alarak çalışma hayatına devam etmesinin önerildiğini belirtmek isteriz. Çalışanımızın sağlık durumu şu an iyidir. Talihsiz olayın olumsuz etkilerini atlatabilmesi için kendisine istirahat izni verilmiştir" denildi.

'HAKARETLER, KÜFÜRLER SAVURARAK DARBETTİ'

Afyonkarahisar'da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle G.Ş. tarafından darbedilen iş yeri çalışanı Yılmaz Koç, olayla ilgili suç duyurusunda bulunmak üzere bugün Afyonkarahisar Adliyesi'ne geldi. Çalıştığı çiğ köfte şubesinin Türkiye genelindeki sahibi olan Abdulkadir Demirel, ablası ve babasının eşlik ettiği Yılmaz Koç, burada gazetecilere açıklamada bulundu. Yaşanan olayı anlatan Yılmaz Koç, G.Ş.'nin alkollü olduğunu savunarak, "Bir acısız çiğ köfte istedi. Tabii dedim, yaptım, verdim. Yemeğe başladığında iki tane arkadaşı geldi. Onlara da dürüm istedi. 'Acılı mı acısız mı yapayım' dedim. 'Hayır onlara acılı yap' dedi. İki dürümü hazırlarken 'bu da acılı olmuş' dedi. 'Abi ben size acısız yaptım. İstersen tekrar yapayım' dedim. 'Ya ben bilmeyecek miyim, acılı bu' dedi. Kalktı, geldi, 'gel tadına bak' dedi. 'Abi acısız dürüm bu. Bak, ben acılı ikram edeyim' dedim, Sonra 'ben bunu yemem' dedi, oturdu. 'Acısız dürümü ilk kez böyle yiyorum' dedi. Sonra 'abi acısız yaptım istersen tekrar yapabilirim' dedim. 'Gerek yok' dedi. Sonra sinirlendi, birden elindeki çiğ köfte dürümünü bana fırlattı. Hakaretler, küfürler savurarak tezgahın arkasına geçip darbetti" dedi.

'KENDİMİ SAVUNDUM SADECE'

G.Ş.'nin alkollü olduğunu anladığı ve olayın meydana geldiği yerin çalıştığı iş yeri olması dolayısıyla karşılık vermek istemediğini vurgulayan Yılmaz Koç, "O yüzden kendimi savundum sadece, sonra sakinleştirmek için çabaladım ama sakinleşmedi. Arkasından gelen müşteriyi görünce zaten dükkandan çıktı, para fırlatarak. İşten ayrılmadım aslında. Hem kendimi dinlenmek için hem de ailemin içi rahatsın diye bir süre izin aldım. Patronum da yardımcı oldu, tabii dedi kendini dinle, izin al. Bir süre sonra tekrar döneceğim işime. İşten çıkma gibi bir olayım yok" diye konuştu.

'ADALET YERİNİ BULSUN'

G.Ş.'nin, kendisine küfredildiği iddialarının sorulması üzerine Yılmaz Koç, şu açıklamayı yaptı:

"Bizim kameramız sesli ve görüntülü. seslerin hepsi mevcut orada. Emniyete de verildi, haberlere de çıktı. Benim hiçbir şekilde ona küfür ya da hakaret söylemim olmadı. Adli yollardan adalet yerini bulsun, cezasını çeksin. Tabii ki şikayetçi oldum. Savcılığa da ifade vermek için geldim. Adli yolları takip ediyorum."

'HER TÜRLÜ DE HUKUKİ ÇERÇEVEDE KONUNUN ARKASINDAYIZ, TAKİPÇİSİYİZ'

Abdulkadir Demirel ise Yılmaz Koç'un sonuna kadar yanında ve arkasında olduklarını belirterek, "Sosyal medyada çok üzerimize geliyorlar, işten çıkarıldığı ile alakalı. Burada ailesi de var. Biz bir süre psikolojik olarak düzelsin diye kendisine izin verdik. Herhangi bir şekilde işten çıkarılması söz konusu değildir. Her türlü de hukuki çerçevede konunun arkasındayız, takipçisiyiz bundan sonraki süreçte" dedi.

GÖZALTINA ALINDI

Afyonkarahisar'da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle iş yeri çalışanı Yılmaz Koç'u darbeden G.Ş. gözaltına alındı. Cumhuriyet Savcılığı kararıyla Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekipleri G.Ş.'yi gözaltına alarak, işlemleri için merkeze götürdü. Afyonkarahisar Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Sosyal medyada büyük tepki toplayan, çiğ köfte dükkânında çalışan gence saldıran ve bu saldırgan tavrıyla hepimizin içini acıtan şahıs, Cumhuriyet Savcılığımızın kararıyla Emniyet ekiplerimiz tarafından gözaltına alınmış, şahısla ilgili gerekli adli işlemler devam etmektedir" denildi.

'ACISIZ DEDİĞİMİZ ÇİĞ KÖFTEDE HAFİF TATLI BİR ACI VARDIR'

Afyonkarahisar'da çiğ köfte dükkanı çalışanı Yılmaz Koç'un darbedildiği olayın ardından işletmenin Türkiye genelindeki şubelerinin sahibi Abdulkadir Demirel, acılı ve acısız çiğ köfte arasındaki farkı anlattı. Abdulkadir Demirel, "Acısız dediğimiz çiğ köftemiz, ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik ürettiğimiz çiğ köfte bu; 15 yaşına kadar bütün çocukların yiyebileceği bir şey. Acılı ise biraz daha acıyı sevenler, herhangi bir sağlık problemi olmayanlar, mide, basur problemi olmayanlar için ürettiğimiz çiğ köfte. Acılı çiğ köftenin üzerinde acılı sos da var. Bu acılı çiğ köftenin üzerine bu acı sosu isteyen müşterilerimiz dahi vardı. Acısız dediğimiz çiğ köftede hafif tatlı bir acı vardır. Yediğinizde hissedersiniz, 1-2 dakika sonra o ağzınızdan acı gider. Ama burada vatandaş olay çıkarmak isteyince her türlü bahane bulunabiliyor" dedi.

'ÇOCUKLARA ÜRETTİĞİMİZ ÇİĞ KÖFTEYİ MAALESEF YİYEMEMİŞ'

Olayın ardından sosyal medyada kendilerine yönelik eleştiriler de olduğunu aktaran Abdulkadir Demirel, "'Acısız köfte yerine acılı köfte vermişsiniz' diyenler oldu. Öyle bir şey yok. İlk ve ortaokul çocuklarına ürettiğimiz çiğ köfteyi arkadaş maalesef yiyememiş" diye konuştu.

'ORADA OTURMASI YASAK'

Olayın kısıtlama saatlerinde meydana geldiğini de hatırlatan Abdulkadir Demirel, şöyle konuştu:

"Orada oturması yasak. Ben Yılmaz'a da sordum. 'Ağabey durumunu görüyorsun, bunu nasıl engelleyeceksin, adam bu şekilde geldi beni dövdü, ben nasıl 'oturma' diyebilirim' dedi. Geldi zaten barut gibiydi, ne diyeceksin. Mecbur bir şey diyemedim, dükkanda yalnızım, zaten bir dürüm yiyecek, yesin gitsin' dedi."

AVUKAT KAYABAŞI: HUKUKİ SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Afyonkarahisar'da sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle G.Ş. tarafından darp edilen Yılmaz Koç'un avukatı Betül Kayabaşı, hukuki sürecin takipçisi olduklarını söyledi. Adliye bahçesinde Yılmaz Koç ile açıklama yapan Betül Kayabaşı, "Müvekkilim Yılmaz Koç, hepimiz için çok zor olan bu pandemi sürecinde ailesinin geçimini sağlamaya çalışan, dürüst bir gençtir. 23 Şubat günü iş yerinde çalışırken sarhoş vaziyette dükkana gelen müşteri tarafından saldırıya uğramıştır. Neyse ki iş yerinde kamera ile kayıt olduğundan bu menfur olay kaydedilmiştir. Soruşturma başlatılmış, dosya savcılıktadır. Hukuki sürecin takipçisi olacağız ve sosyal medyada duyarlılık gösteren kamuoyuna teşekkürlerimizi sunarız" dedi.

VALİ ÇİÇEK: SALDIRGAN KİMLİKLERLE DE SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, sipariş ettiği çiğ köftenin acılı olduğu gerekçesiyle G.Ş. tarafından darbedilen iş Yılmaz Koç ile bir araya geldi. Bir dinlenme tesisinde Yılmaz Koç ile sohbet eden Vali Çiçek, burada çekilen bir fotoğrafı da sosyal medyadan paylaştı. Sevgiden yoksun, saldırgan kimliklerle sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Vali Çiçek, paylaşımında, "Videoyu izlediğimde gerçekten çok üzüldüm. Vatandaşlarımız da tepki göstermekte haklılar. Çiğ köfte dükkanında saldırıya uğrayan kardeşimizle bir araya gelip 'geçmiş olsun' dedik. Sevgiden yoksun, saldırgan kimliklerle de sonuna kadar mücadele edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 13 Nisan 2021
İmsak 04:48
Güneş 06:17
Öğle 13:04
İkindi 16:44
Akşam 19:40
Yatsı 21:03

Gelişmelerden Haberdar Olun

@