'Zeka Gücü' teknoloji sınıfı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığının Turkcell'in desteğiyle başlattığı 'Zeka Gücü Projesi' kapsamında Afyonkarahisar Bilim Sanat Merkezi'nde (BİLSEM) 'Zeka Küpü' sınıfı açıldı.

'Zeka Gücü' teknoloji sınıfı açıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve Turkcell işbirliğiyle başlatılan 'Zeka Gücü' projesi kapsamında Dumlupınar BİLSEM'de 'Zeka Küpü' sınıfı açıldı. Açılışa Turkcell yönetim kurulu üyesi Atilla Koç, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve davetliler katıldı.

Törende konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, "Eğitim bizim geleceğimizdir. Çağımızda artık geleneksel metotlar geride kaldı. Eğer biz geleneksel metotlar hala eğitim yapacağız diye uğraşırsak bilin ki dünyada diğer milletlerle olan yarışımızda geri kalacağız. Bizim yeni bir bakış açısıyla eğitime odaklanmamız gerekiyor. Bunu başarabildiğimiz müddetçe geleceğimiz daha aydınlık olacaktır. Başaramadığımız müddetçe de sıkıntılarımız devam edecektir" diye konuştu.

Turkcell yönetim kurulu üyesi Atilla Koç da Turkcell'in gençlere yönelik sağladığı desteklerden bahsetti. Konuşmaların ardından 'Zeka Küpü' sınıfının açılışı yapıldı.

banner299
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner340

banner341

banner283

banner238

banner345

banner335