Olay, Sandıklı ilçesi Akdağ Tabiat Parkı’nda meydana geldi. Hocalar Lisesi’nde 16 kişilik öğrenci grubu piknik için bölgeye geldi. Göletin üzerindeki köprüde fotoğraf çektirmek isteyen gruptakilerden biri, dengesini kaybedince suya düştü. Bunun üzerine öğrenciyi kurtarmak için 3 kişi de suya atladı. Ancak 4 kişi de suda boğularak hayatını kaybetti. Olayın ardından şahısların cesedini çıkarmak için AFAD ekipleri çalışma başlattı.

Afyon'da kaza: bir yaralı Afyon'da kaza: bir yaralı

2 kişinin cansız bedeni 1 saatlik uğraş sonrası çıkarıldı

Grup üyeleri 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım istedi. İhbar üzerine bölgeye jandarma, 112 Acil servis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen AFAD ekipleri bot ile suya inerek şahısların cenazeleri çıkarmak için çalışma yaptı. Yaklaşık 1 saat süren bir çalışma sonrası ekipler Küçükoğlu ve Aydın’ın cansız bedenlerine ulaştı. Ancak daha derinde olan Keser ve Erkan’ı sudan çıkaramadı.

Olayda çocukları boğulan aileler çocukların cenazelerinin çıkarılması esnasında sinir krizleri geçirirken, facia bölgesine balık adamların geç gelmesine tepki gösterdi.

Derine batan 2 kişinin cenazesini Konya’dan gelen kurbağa adamlar çıkardı


Sonrasında ise bölgeye balık adamlar istendi. Bunun üzerine bölgeye Konya İl Emniyet Müdürlüğü Su Altı Grup Amirliği Kurbağa Adamlar sevk edildi. Olay yerine gelen balık adamlar yaklaşık 15 dakika süren bir çalışma sonrası Keser ve Erkan’ın cenazelerini sudan çıkardı.
Cenazeler ardından otopsi için Sandıklı Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Olayla ilgili savcılık tarafında soruşturma başlatıldığı bildirildi.