Alınan bilgiye göre, İnönü ilçesi Erenköy Mahallesi'nde oturan emekli astsubay Mehmet Aslan (87), henüz bilinmeyen bir sebeple eşi Fadime Aslan’ı öldürdü. Ardından Bilecik’in Bozüyük ilçesinde oturan oğulları Erol Aslan ve Osman Aslan’ın evlerine giden Mehmet Aslan, iki çocuğunu silahla yaraladı. Yaralanan Erol Aslan hayatını kaybederken, Osman Aslan olay yerine gelen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından Bozüyük Devlet Hastanesine kaldırıldı. Yaralının hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

Olay sonrasında polis karakoluna giden Aslan, kendi teslim oldu. Şüpheli Aslan’ın teslim olmasının ardından İnönü ve Bozüyük ilçelerinde bulunan olay yerlerinde inceleme başlatıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ünlüce hayatını kaybetti Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Ünlüce hayatını kaybetti

Jandarma ve polis ekiplerinin olayla ilgili incelemelerinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan, ağır yaralanan Osman Aslan’ın, babası Mehmet Aslan tarafından vurulma anı ise güvenlik kamerasına yansıdı.

"Baba oğul ikisi beraber geldi"

Olayı gören esnaf Hikmet Bozacı ise şunları anlattı:

"Baba oğul ikisi beraber geldiler. Osman Bey telefonla konuşurken babası cebinden silahı çıkartıp bir el ateş ediyor, ondan sonra yaralı yan taraftaki komşunun berber dükkanına 'Vuruldum' diye kendini atıyor. Orada zaten bayılıyor. Burada iki oğlu vardı, bir tanesini sabahtan öldürmüş, bu ikinci oğlunu da yaralamış. Daha önceden İnönü ilçesinde karısını öldürüyor, daha sonra buraya geliyor, burada ikinci olayı işliyor; ondan sonra diğer oğlunu da kapı girişinde yaralıyor. İkinci katta diğer oğlunu öldürdükten sonra bu yaraladığı oğlunu da buraya çağırıyor, aralarında bir husumet var mı bilmiyoruz."