AK Parti iktidarının seçim öncesi dar gelirli aileler için başlattığı elektrik, doğalgaz, gıda yardımlarına şimdi de kira yardımı eklendi.

Milyonlarca aileyi sevindiren yeni bir destek paketi açıklandı. Dar gelirli ailelere yönelik yapılan ödemelerin devam ettiği belirtilerek elektrik doğalgaz, gıda yardımlarının yanı sıra şimdi de kira yardımı yapılmaya başladığı ifade edildi.

Konu ile ilgili olarak destek ödemelerinden yararlanmak için e-Devlet sistemi üzerinden başvuru yapılması gerektiği belirtildi ve kira ödemelerinin ise illere göre değişiklik gösterdiği kira yardımından kimlerin yararlanabildiği paylaşıldı.

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli aileler için de devlet tarafından ödenen sosyal yardımlar dikkat çekerken ekonomik açıdan zorluk çeken ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kira yardımı yapıldığı ifade edildi. Bu ödemeler ise 12 ay boyunca devam edeceği aktarılarak ödemelerin 1.500 TL’ye kadar çıktığı ifade edildi. Bakanlık tarafından yapılan ödemeler ise illere göre değişiklik gösteriyor. 

Aranan şartlar neler?

Kira yardımından yararlanmak isteyenlerde bazı şartlar arandığı ifade edildi.

Eskişehir'de dev yatırım! Kurulu kapasitesini 2 buçuk kat artıracak Eskişehir'de dev yatırım! Kurulu kapasitesini 2 buçuk kat artıracak

Bu şartlar ise şöyle:

  • Sigortalı olmamak
  • Emekli aylığı, dul ve yetim aylığı almıyor olmak
  • Mal varlığına sahip olmamak
  • Gelir testi sonucunda fakirlik sınırının altında bulunmak
  • Düzenli bir gelire sahip olmamak