Rektörlük makamında ve samimi şekilde gerçekleşen görüşmede Başkan Çalışkan, Rektör Özcan’a hayırlı olsun dileklerini ileterek, şunları kaydetti:

“Dünyada uluslararası uçuşa ilişkin havaalanı olan tek üniversite ESTÜ”

“Eskişehir’imizde birbirinden değerli üniversitelerimiz var ve yapacakları çalışmalar kentin geleceği için çok kıymetli. Şehrimizi bir adım daha ileriye götürecek her çalışmanın destekçisi olmaya devam edeceğiz. Bu bağlamda, Rektörümüz Prof. Dr. Adnan Özcan’a hayırlı olsun dileklerimizi ilettik. Ayrıca, üniversitemizde Sivil Havacılık alanında yapılan faaliyetler ve yeni projeler hakkında bilgi aldık. Dünyada uluslararası uçuşa ilişkin havaalanı olan tek üniversitenin ESTÜ olması da ayrı bir gurur kaynağımız. Özellikle havacılık alanında vizyonlu projeleriyle önümüzdeki dönemde üniversitemizin adını sıkça duyacağız. Buna inancımız tam. Üniversitemizin yeni dönemi hayırlı olsun. Prof. Dr. Adnan Özcan hocamıza ve ekibine şehrimize akademik alanda yapacakları çalışmalarda kolaylıklar diliyorum.” 

ESTÜ Rektörü Özcan ise nazik ziyaretleri için memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Başkan Zihni Çalışkan ve beraberindeki heyete teşekkür dileklerini iletti.