Kurban Bayramı’nın paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel sembollerinden biri olduğunu belirten AK Parti Eskişehir Milletvekili Fatih Dönmez, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Kurban Bayramı'nın ülkemize, milletimize ve tüm İslam alemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Bayramlar, birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, kardeşlik bağlarımızı güçlendiren özel günlerdir. Kurban Bayramı da paylaşmanın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örneklerini sergilediğimiz bir bayramdır. Bu bayramda da gönüllerimizi birleştirerek, ihtiyaç sahiplerine el uzatacak ve kurbanlarımızı paylaşarak sevinçleri çoğaltacağız.

Sağduyunun, aklıselimin, samimiyetin ve fedakarlığın toplumda huzuru ve adaleti inşa edeceğine inanıyorum. Duamız; milletçe birlik, dirlik ve esenlik içinde nice bayramlara hep birlikte kavuşmaktır. Ayrıca, dünyamızın huzur ve mazlum coğrafyaların bir an önce çözüm ve teselli bulması, kanayan yaraların kapanmasıdır. Barış ve kardeşlik duygularıyla dünya Müslümanlarının da birbirine daha fazla yakınlaşmasını diliyorum.

Özellikle Filistin ve Gazze'de şu an yaşanan savaşın acısını derinden hissediyoruz. Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum. İnşallah bundan sonra da Gazze'de akan kan duruncaya ve Filistinli kardeşlerimiz 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs olan özgür Filistin devletine kavuşuncaya kadar desteğimizi sürdüreceğiz. Türkiye olarak, Filistin halkının haklı davasını savunmaya ve barışın tesisi için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Barış için dualarımızı eksik etmiyoruz ve bu bayram vesilesiyle tüm dünya Müslümanlarını birlik ve beraberlik içinde hareket etmeye davet ediyoruz.

Başkan Ünlüce gece mesaisi yapılan bölgeleri yerinde inceledi Başkan Ünlüce gece mesaisi yapılan bölgeleri yerinde inceledi

AK Parti teşkilatları olarak, her zaman milletimizin yanında olduk, onların dertlerine derman olduk, sevinçlerine ortak olduk. Birlik ve beraberliğimizi koruyarak, ülkemizin geleceği için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini diliyorum. Bayramınız mübarek olsun”