Albayrak konuşmasında şu ifadelere yer verdi, “Konuşmama başlarken, AK Partimizin kuruluşunda yer almış, sonraki dönemlerde hizmet vermiş ve bugün aramızda olamayan ahirete irtihal etmiş kıymetli büyüklerimizi saygıyla anıyor, rahmetle yâd ediyorum.Söylenen her kelimeden, işitilen her sözden, okunulan her kitaptan, hayatımıza katılan her insandan mutlaka öğrenilecek bir şeyler vardır. Siyasetin en güzel tarafı ise insanı okumak, milleti okumak ve anlamaktır. Samimiyetle söylemek isterim ki siyasetin gerçek bayramı da budur. Hiçbir şeyin sonsuza kadar devam etmediği ve etmeyeceği şu fani dünyada Hakk’a hizmet inancı, hiç bitmeyen ve her yeni gün yeniden başlayan bir hizmettir. Bu hizmetin bu inancın başlangıçlarıdır, bizim bayramımız. Ve her başlangıçta hissettiğimiz o heyecan insanoğluna ebediyyen emanet edilmiş kutsal emanetler gibidir. Dolayısıyla bu muazzez davanın mücadelesini verirken yaşadığımız her heyecanın her başlangıcın sizlerle birlikte kıymetini biliyoruz, bilmeliyiz”

Yorulduk demiyoruz

Albayrak şöyle devam etti, “Şikayet etmiyoruz, yorulduk başaramadık demiyoruz, diyemeyiz. Yeniden, yeniden ve daha çok inanarak başlıyoruz. Bu mübarek günlerin ecrine, sabrına, affına ve tüm maneviyatına talip olan kullar olarak, Kudüs'te Ezan-ı Muhammedi’yenin bile ağlanarak okunduğu bu mübarek günlerde, şehitler diyarı olan Gazze’deki din kardeşlerimize samimi dualarımızı bir kez daha gönderiyoruz.

Ekim 2023'ten beri devam eden alçak saldırılar Gazze’den sonra Refah kentinde de eli kanlı, terör devleti İsrail dünyanın gözü önünde soykırım yapıyor ve tüm dünyanın sessiz kaldığı bir ortamda Devletimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımız elinden gelen çabayı sürdürüyor.  Yüce Mevlam'dan Filistin’den, Doğu Türkistan’a, Arakan’a, Uygur Türkleri’ne ve dünyanın neresinde olursa olsun tüm mazlumlara gerçek manada bayramlar nasip etmesini yürekten niyaz ediyorum.

Acilen bülten vekilciliğini bırakmalarını önemle tavsiye ediyorum

Albayrak, “İktidarda 22. yılını tamamlamak üzere olan AK Partimizin Eskişehir’imize gereken hizmetleri sonuna kadar getirdiğine hep beraber şahidiz. Hemen her alanda yenilenmenin canlı şahidi olduğumuz bu süreçte şehrimiz; sağlıktan, tarıma, ulaştırma hizmetlerinden, konut projelerine, teknolojiden sanayiye kadar hızlı ve baş döndüren hizmetlerden hak ettiği payı almıştır.

Adalet Sarayı kim yaptı?

Şehir Hastanemizi kim yaptı?

Yunus Emre Devlet Hastanemizi kim yaptı?

Yüksek Hızlı Treni Türkiye’de ilk olarak kim yaptı? 

Yüksek Hızlı TRENİ Yerin altına alınmasını kim yaptı?

33 bin kişilik stadyumu kim yaptı?

Çevre yolu üzerinde alt geçitleri kim yaptı?

Eskişehir’de şaşkına çeviren an: Mezarlıkta görüntülendi Eskişehir’de şaşkına çeviren an: Mezarlıkta görüntülendi

16 bin konutu kim yaptı?

16 bin kapasiteli öğrenci yurtlarını kim yaptı? Eskişehir halkının hayatını kolaylaştıran yatırımlar AK Parti Hükümetleri tarafından şehrimize kazandırılmıştır ve kazandırılmaya da devam edecektir.  Yerel basını takip ederseniz Eskişehir’de CHP’li vekiller ve altını çizerek söylüyorum bazı STK Temsilcileri nedense bu hizmetleri ne görürler ne de teşekkür ederler. Zamanında Eskişehir’e Şehir Hastanesi yapılırken bile eleştiride bulunanlar, sırf hükümetimizin projesi diye günlerce ara yollarını daha yapmaktan aciz kaldılar. Ama sonuçta ne oldu? Pandemide şehir hastanelerinin ne kadar hayati önem taşıdığını hep birlikte gördük. Şimdi sorsanız kabul bile etmezler.

CHP’li vekillere burada seslenmek istiyorum Eskişehir’deki kurumlarımızı her fırsatta kötülemeyi mutlaka bırakmaları gerekiyor. Acilen bülten vekilciliğini bırakmalarını önemle tavsiye ediyorum. Sayın CHP’li vekiller Eskişehir’in geleceği için ne yapıyorlar, ne projeleri var onları söylesinler.

Yoksa, Tepebaşı Belediyesi’ndeki bu bayram arifesinde işten çıkarılan yüzlerce emekçi kardeşimize yapılanın gündem olmaması için mi bu kadar yalan yanlış bilgiler ve söylemlerle suni gündem oluşturmaya çalışıyorlar?

Senelerdir devlet kurumlarıyla kavga halinde olan Odunpazarı Belediyesi yüzünden hemşerilerimize hayatının kolaylaşması için Eskişehir’e yapılacak yatırımlar hep engelleniyor”

Emeklerinize şahidim

Albayrak son olarak partililere şu sözlerle seslendi, “Seçim dönemindeki emeklerinize şahidim ve samimi şekilde gayret gösteren her bir dava arkadaşıma tekrardan ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte de omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz. AK Neferlerin değişmez geleneği sadece şeçim zamanı değil her daim çalışmalarıdır. Yılmak da yok yorulmak da. İlerleyen günlerde bu sözlerimi herkes daha iyi anlayacak”