Alkan'dan 'koronavirüslü öğrenciler sınava alındı' iddiası

Eğitim-Sen Şube Başkanı Faik Alkan, ÖSYM’ye sorular yönelterek, "Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Cumartesi ve Pazar günleri yapılan YKS’de başta öğretmenler olmak üzere görev alan personele son dakikada Covid-19 tanısı konan karantinada olan öğrencilerin olduğu söylenmiştir. Bu durumun sınavda görev alan bütün personelden son dakikaya kadar gizlenmesinin bilimsel açıklaması yapılmalıdır" dedi.

Gündem 29.06.2020 - 16:41 29.06.2020 - 16:41

Alkan, “Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Fen Fakültesi’nde Cumartesi ve Pazar günleri yapılan YKS’de başta öğretmenler olmak üzere görev alan personele son dakikada Covid-19 tanısı konan karantinada olan öğrencilerin oldğu söylenmiştir. Aynı binada F5’de Cumartesi 5 pozitif 2 karantinada olan öğrenci, Pazar günü 2 pozitif 2 karantinada olan öğrenci sınava alınmıştır. Bu durumun sınavda görev alan bütün personelden son dakikaya kadar gizlenmesinin bilimsel açıklaması yapılmalıdır. ÖSYM’nin acilen Eskişehir kamuoyunu bilgilendirmesini istiyoruz. Sınavda görevi olan ve kronik hastalığı bulunan arkadaşlarımıza neden önceden bilgi verilmedi? ÖSYM bina sorumlusunun dahil akademik personel önceden bu durumu öğrenip görevlerini iade etmiş midir? Sınavda görev alan başkan ve gözetmen olan MEB personelinin sağlık güvenliği neden hiçe sayılmıştır? Bu binada yeteri derece sağlık önlemi alınmış mıdır?” dedi. 

Alkan, “Milli Eğitim Bakanlığı’nın resen yaptığı görevlendirmeler sonucunda bu binada görev yapan arkadaşlarımızda ciddi anlamda kaygı oluşmuştur. Sınav güvenliğinin nekadar hayata geçirileceği tartışılırken insan sağlığı açısından son dakikada yapılan bu bilgilendirmenin izahı yoktur” diye konuştu. 

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa