Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Almanya’dan kardeş kent Treptow-Köpenick Belediyesi temsilcileri ile bir araya geldi.

Büyükerşen'den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı Büyükerşen'den 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajı

Tepebaşı Belediyesi’nin dünya ve Türkiye’den kardeş kentleri ile temasları devam ediyor.

Tepebaşı’nın Almanya’dan kardeş kenti olan Treptow-Köpenick Belediyesi de bir heyet ile Başkan Ataç’ı ziyaret etti. Treptow-Köpenick müzik okulundan Alexander Grothe, Kardeş Şehirler Derneği üyesi Lutz Längert ve sanatçı Dorit Bearch, Başkan Ataç’ı makamında ziyaret etti.

Buluşmada Başkan Ataç ve konukları, iki kent arasındaki yerel yönetim çalışmaları ve kültürel iş birliği üzerine görüş alışverişinde bulundu. Başkan Ataç ayrıca Tepebaşı Belediyesi’nin sanatsal çalışmaları hakkında da konuklarına bilgiler verdi. Buluşmada Tepebaşı Belediyesi’nin Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu Sanat Danışmanı Prof. Bilgehan Uzuner ve İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestraları ve Korolarının ilgilileri de bulundu.

Alman misafirler, Başkan Ataç’ı başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. Başkan Ataç da ziyaretten dolayı mutlu olduğunu belirterek, Treptow-Köpenick ile verimli ilişkilerin devamını temenni etti.

Ziyarette konuklar, Tepebaşı Belediyesi’nde sergilenen pişmiş topraktan eserleri de inceledi.