alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de akıl almaz sorumsuzluk! Suya tarım ilacı karıştı (ESKİ'den önemli müdahale)

Eskişehir'in Alpu ilçesi'nde Yunusemre Mahallesinde akıl almaz sorumsuzluk sonrası şebeke suyu hattına tarım ilacı karıştı. Su boruları kullanılamaz hale gelirken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ESKİ ekipleri duruma derhal müdahale ederek gerekli önlemleri kısa sürede aldı.

Alpu 06.05.2021, 14:06 07.05.2021, 15:31 ABONE OL: google news
Eskişehir'de akıl almaz sorumsuzluk! Suya tarım ilacı karıştı (ESKİ'den önemli müdahale)

Eskişehir'in Alpu ilçesinde dün sabah saatlerinde bir vatandaşın ihmalinin doğuracağı sonuçlar ESKİ'nin erken müdahalesi ile önlendi. Alınan bilgilere göre ilçeye bağlı Yunusemre Mahallesi'nde hatta kaçak bağlantı yaptığını tahmin edilen, tarımsal faaliyetle uğraşan bir vatandaşın ilaçlama tankında zirai ilaç hazırlama esnasında tankta bulunan zirai ilacı ters vakum etkisi ile şebeke hattına kaçırması nedeniyle şebeke hattında insan sağlığına zararlı durum meydana getirdi. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ekipleri duruma derhal müdahale ederek gerekli önlemleri kısa sürede aldı.

ESKİ'den olayla ilgili şu açıklama yapıldı;

"Yunusemre Mahallesi’nde hatta kaçak bağlantı yaptığını tahmin ettiğimiz, tarımsal faaliyetle uğraşan bir vatandaşın ilaçlama tankında zirai ilaç hazırlama esnasında tankta bulunan zirai ilacı ters vakum etkisi ile şebeke hattına kaçırması nedeniyle şebeke hattımızda insan sağlığına zararlı durum meydana gelmiştir.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) ekiplerimiz duruma derhal müdahale ederek gerekli önlemleri kısa sürede almıştır. Gün boyunca vatandaşın içme ve kullanma suyu tankerler ile sevk edilmiş ve aynı zamanda anonslar yapılarak oluşabilecek olumsuzluklara ilişkin vatandaşlarımız uyarılarak  kısa sürede gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

ESKİ Genel Müdürlüğü acil eylem planı çerçevesinde proje ekiplerimiz tarafından gerekli proje çalışması yapılmış olup, bölgedeki içme ve kullanma suyu hatları yenileme kararı alınmıştır. Hatta kaçırılan zirai ilacın bilimsel olarak boru yüzeyinden temizlenmesi mümkün olmaması nedeniyle, yeni hat yapım çalışması en kısa sürede tamamlanarak hizmete alınacaktır.

Konu ile ilgili Alpu İlçesi Kaymakamlığı, Alpu Belediye Başkanlığı ve Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne gerekli tüm malumatlar verilmektedir. 

Bu süre zarfında vatandaşlarımızın  mağduriyet yaşamaması için tüm imkanlar seferber edilerek tankerlerle su ihtiyacı karşılanacaktır"

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 03:28
Güneş 05:23
Öğle 13:05
İkindi 17:02
Akşam 20:36
Yatsı 22:23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@