alexa

banner912

banner766

Yunusemre mahallesi de suya kavuştu

Eskişehir'in Alpu ilçesi Fevzi Paşa Mahallesi’nden sonra, Yunusemre Mahallesi sakinleri de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ) ekiplerinin yoğun mesaisiyle suya kavuştu.

Alpu 16.05.2021, 12:37 17.05.2021, 17:07 ABONE OL: google news
Yunusemre mahallesi de suya kavuştu

Beş gün gibi kısa bir sürede 4,5 kilometrelik mahalle içi hatları değiştirip abone bağlantılarını yaparak iki mahalleyi besleyen 800 metrelik ana hattı sokak başı vana sistemi kurarak yenileyen ESKİ ekipleri, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığınca alınan numunelerin de uygun çıkmasıyla Yunusemre Mahallesine su vermeye başladı. 

Konu ile ilgili açıklama yapan ESKİ Genel Müdürü Oğuzhan Özen, “5 Mayıs tarihinde mahalle hattına tarım ilacı karışması sonrası Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in talimatı ile yaşanan mağduriyetin en kısa sürede giderilmesi ve vatandaşımızın sağlığını tehlikeye atmadan sorunun çözüme kavuşturulması için yoğun çaba harcayarak mahallenin su hatlarını yeniledik. 9 Mayıs 2021 Pazar günü itibariyle Fevzipaşa Mahallesi’ne su vermeye başladık. 13 Mayıs 2021 Perşembe bayramın birinci günü itibariyle de Yunusemre Mahallesi’ne su verilmeye başlandı. Vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için gece gündüz çalışan tüm ESKİ ekiplerimize, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’na ve Büyükşehir Belediyesi’nin çeşitli birimlerinden gelerek Kalabak Su dağıtımını gerçekleştiren tüm personele teşekkür ediyoruz. Bu süreç boyunca kurumlar arası iletişimi doğru bir şekilde yöneten başta Alpu Kaymakamlığı olmak üzere, Alpu Belediyesi’ne, İl Sağlık Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz’’ dedi.  

Yunusemre Mahallesi’ne su verilmesini takiben 14 Mayıs Cuma günü halk sağlığı ile ilgili hiçbir tereddüte  mahal vermemek üzere,  İl Sağlık Müdürlüğü  Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından ESKİ Genel Müdürlüğü ekipleri eşliğinde her evden numuneler alınarak, incelenmek üzere laboratuvara gönderildi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 21 Haziran 2021
İmsak 03:28
Güneş 05:23
Öğle 13:05
İkindi 17:02
Akşam 20:36
Yatsı 22:23

Gelişmelerden Haberdar Olun

@