Hamamyolu girişinde bir araya gelen siyasi parti ve STK Temsilcileri ile vatandaşlar son gelen zamlara tepki gösterdiler. Ellerindeki dövizlerle zamları protesto eden vatandaşlar, “Sermayeye değil, emekçiye bütçe, emekliyiz haklıyız kazanacağız, insanca yaşamak istiyoruz” gibi sloganlar attılar. 

Eskişehir’de sanayiciler beklenti ve hedefleri açıkladı Eskişehir’de sanayiciler beklenti ve hedefleri açıkladı

“Türkiye’ye örnek bir eylem oldu”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, düzenlenen eylemde yaptığı açıklamada “Türkiye’ye örnek bir eylem oldu. İnanıyorum ki Türkiye’nin dört bir yanında yaygınlaşacaktır bu şekilde eylemler. Çok haklı herkes. 6 Milyon emekliye sıfır zam yapıldı. Onun dışında kalan emeklilere sadece yüzde 25 zam yapıldı. Oysa enflasyon şuanda Türkiye’de yüzde 100’ü aşmış durumda. Yüzde 25 ile nasıl geçinecek emekli. O yüzden buradan insanlar haykırmakta haklı. Sadece emekliler değil, emekçilerin de durumu ortada. Verilen para kaşıkla veriliyor daha cebe girmeden kepçeyle cepten alınıyor. Ne ile akaryakıt zammı ile. Akaryakıt zammı nakliye zammı demek, gıdaya zam, ekmeğe, her şeye zam demek. O yüzden çok haklılar” dedi. 

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü de, vatandaşlardan toplanan imzaları teslim aldıklarını belirterek meclis başkanına teslim edeceklerini söyledi.