alexa

banner912

banner766

4 kez ağırlaştırılmış müebbet istendi

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde 4 kişinin öldürülmesine ilişkin soruşturma tamamlandı. Katliamın faili öğretim görevlisi Volkan Bayar hakkında ‘tasarlayarak kasten adam öldürmek’ suçlamasıyla 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi. Aynı üniversitede öğretim görevlisi olan eşi Saadet Aylin Bayar hakkında da ‘tasarlayarak adam öldürmeye azmettirmek’ suçlamasıyla aynı ceza istendi.

Asayiş 14.05.2019, 12:16 14.05.2019, 17:48 ABONE OL: google news
4 kez ağırlaştırılmış müebbet istendi

Geçtiğimiz yıl 5 Nisan’da yaşanan katliam şöyle gelişti: Araştırma görevlisi Volkan Bayar, kendi ifadesine göre, olay günü eşi Saadet Aylin Bayar ile birlikte Eğitim Bilimleri Enstitüsü’ne gitti. Sekreterlikten kendilerine iki zarf verildi. Bayar zarfı açtığında araştırma görevlisi Yasir Armağan’ın ‘sözlü hakaret’ suçlamasıyla kendisinden şikâyetçi olduğunu, hakkında soruşturma başlatıldığını gördü. Bunun üzerine arabasına koştu. Araba bulunan tabancasını ve şarjörleri aldı. Asansör ile üçüncü kata çıktı. Silahını doldurduktan sonra Yasir Armağan’ın odasına giderek 6-7 el ateş edip onu öldürdü. Sonra dekan Cemil Yücel’in birinci kattaki odasına indi. Odadaki fakülte sekreteri Fatih Özmutlu’ya “Cemil nerede?” diye sordu. Orada olmadığı cevabını alınca Özmutlu’ya da iki el ateş ederek öldürdü. Daha sonra aynı kattaki öğretim görevlisi Mikail Yalçın’ın odasına yöneldi. Yalçın kapısını arkadan kapatmaya çalıştı ama kapı arkasından ateş eden Bayar onu da vurdu. Daha sonra içeri girerek 2-3 el daha ateş etti. Sonra da zemin kata indi. Orada da öğretim üyesi Yrd. Doç. Serdar Çağlak’ı katletti. Ardından da enstitüye birlikte geldiği eşini arayarak “Senin yüzünden oldu” diyerek tepki gösterdi ve enstitüye gelen polislere teslim oldu.

SENİN YÜZÜNDEN OLDU: Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı olaya ilişkin geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Hürriye'ten Musa Kesler'in haberine göre, üç savcı tarafından yürütülen soruşturmada, Bayar’ın örgüt bağlantılarına ilişkin iddialar özellikle mercek altına alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün KOM, TEM ve İstihbarat uzmanlarından oluşan özel bir ekip Bayar’ın örgüt bağlantılarını araştırdı. Yaklaşık bir yıl süren araştırma neticesinde Bayar’ın herhangi bir örgüt (FETÖ) bağlantısı tespit edilemedi. Ancak ilginç bir bilgiye ulaşıldı. Bayar, yaptığı telefon konuşmalarını sürekli kaydediyordu. Bu kayıtlar arasında, olaydan sonra Bayar’ın eşi Saadet Aylin Bayar’ı telefonla arayarak “Senin yüzünden oldu” dediği görüşmeye ulaşıldı. Ayrıca soruşturma kapsamında bazı şahitlerin ifadeleri üzerine, Saadet Aylin Bayar’ın kocasını azmettiren konumda olduğu kanaatine ulaşıldı.

BOŞANDILAR: Bayar ve eşinin olay sırasında boşanma aşamasında olduğu, olaydan sonra da boşandıkları öğrenildi. Bayar için ‘tasarlayarak kasten adam öldürmek’ suçlamasıyla dört kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep edildi. Aynı üniversitede öğretim görevlisi olan eşi Saadet Bayar hakkında da ‘tasarlayarak adam öldürmeye azmettirmek’ suçlamasıyla dört kez ağırlaştırılmış müebbet” istendi. İddianame mahkemeye gönderildi. Mahkeme iddianameyi kabul ederse sanıkların yargılanması başlayacak.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Mart 2021
İmsak 05:59
Güneş 07:21
Öğle 13:15
İkindi 16:25
Akşam 18:58
Yatsı 20:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@