alexa

banner912

banner766

Cinayeti çözen polislere ödül

Emniyet Müdürlüğü, kayıp olan bir kişinin öldürüldüğü ortaya çıkaran ve faillerini yakalayan polisleri ödüllendirdi.

3. Sayfa 25.11.2017, 13:42 26.11.2017, 20:42 ABONE OL: google news
Cinayeti çözen polislere ödül

Eyüp Kelebek, DHA | Eskişehir

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Eskişehir halkının huzur ve güvenliğinin sağlanması, suç ve suçlularla mücadelede araç ve gereç yönünden her daim kendisini yenileyen Emniyet Müdürlüğü'nün,  Emniyet Genel Müdürlüğünce düzenli olarak tahsisi yapılan araçlarının yanı sıra kentteki hayırsever işadamlarının da desteklerini gördüğü belirtildi. Bu kapsamda,  Eskişehir Huzur Sevenler ve Destekleyenler Derneği tarafından alımı yapılarak Emniyet Müdürlüğü'ne hizmetlerinde kullanılmak üzere hibe edilen 3 aracın teslimi töreninin Polisevi'nde yapıldığı bildirildi. Açıklama şöyle denildi:

"Polis Evi'nde  gerçekleştirilen teslim töreninin ardından Emniyet Müdürü Engin Dinç, Huzur Sevenler ve Destekleyenler Derneği Başkan ve dernek üyesi hayırsever işadamları, Emniyet Müdürlüğün şimdiye kadar yapmış oldukları maddi manevi destekleri ve dernek çalışmalarından ötürü teşekkürlerini bildirmiş ve plaket verildi.

Aynı törende, İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görev yapan personelin moral ve motivasyonunu artırmak, başarılı personeli ödüllendirmek, üstün performans gösteren personelin belirlenerek 'Ayın Personeli' seçilmesi uygulaması kapsamında  ödül töreni düzenlendi. Bu kapsamda; Asayiş Şube Müdürlüğünde görevli polis memurları Aydın Aybek, Fettah Kemal Pakel ve Murat Dinkçi, 2 ayrı olayda; yaklaşık 10 yıldır kayıp müracaatı olan şahısların cinayet sonucu öldürülerek cesetlerinin gömüldüklerinin tespit edilmesi ve bu olayların katil zanlıları olan iki şüphelinin yakalanarak adalete teslim edilmeleri sürecinde görevlerinde göstermiş oldukları başarılı ve özverili çalışmaları nedeniyle 'Ayın Personeli' olarak seçilmişlerdir. Ayın personeli seçilen polislere Emniyet Müdürü Engin Dinç,  Huzur Sevenler Derneği Başkanı Necip Fazıl Şahin ve dernek yönetim kurulu üyelerince  teşekkür belgesi ve çeşitli hediyelerle ödüllendirildi."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@