alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de terk edilen evde korkutan ihtimal

Eskişehir’de harabeye dönen ve her an yıkılma ihtimali olan müstakil evin çevresinde yaşayan vatandaşlar tedirginlik yaşıyor. Terk edilen evin komşusu Engin Dinç "Son kaç yıldır her gün evin parçaları dökülüyor. Bizim çocuklarımız var. Oralarda oynuyorlar. Bir an buranın yıkılacağı ve üzerimize düşeceğinden korkuyoruz. Yetkililer tarafından bir an önce burayı emniyete alarak yakılmasını istiyoruz”

Asayiş 01.07.2021, 14:04 02.07.2021, 15:49 ABONE OL: google news
Eskişehir'de terk edilen evde korkutan ihtimal

Karapınar Mahallesi, Şekerler Sokak'ın üstünde bulunan ve yıkılma tehlikesi olan bir müstakil ev her an çökme tehlikesine rağmen yıllardır olduğu gibi kalıyor.

Edinilen bilgiye göre; evde yaşayan yaşlı adam yaklaşık 6 yıl önce vefat etti. Kocasının vefatından sonra başka bir yere yerleşen eşi ve çocukları bir daha bu eve geri gelmedi. Yıllardır kullanılmadığı için harabeye dönen evin büyük bir bölümü kullanılamaz hale geldi. Enkazı andıran evin komşuları, binanın yıkılması için yıllardır CİMER ve diğer ilgili mercilere şikâyette bulunmalarına rağmen sadece çevreye şerit çekmesinden başka herhangi bir kesin çözüme ulaşamadıklarını anlattılar. Evin madde bağımlıların uğrak noktasına geldiği söyleyen komşular çözüm bekliyor.

Terk edilen evin komşusu Engin Dinç, bu konudaki rahatsızlığını dile getirdi.

Dinç, “Bu ev yaklaşık 6-7 yıldır terk edilmiş durumda. Burada yaşayanlar, evin babasının vefatından sonra gittiler ve bir daha gelmediler. Mirasları burada kaldı. Son bir kaç yıldır her gün evin parçaları döküyor. Bizim çocuklarımız var. Oralarda oynuyorlar. Ben belediyeye bildirdim. CİMER’e bildirdim. Ama bir sonuç alamadım. En son belediye gelip şerit çekti ve kapıyı kapattı. Ondan önce madde bağımlılar da burayı sürekli kullanırdı. Hem de evinizin hemen yanında böyle terk edilmiş bir evin bulunması psikolojik olarak da rahatsızlığa sebep oluyor. Ban bunun evin yıkılacağı ve üzerimize düşeceğinden korkuyoruz. Yetkililer tarafından bir an önce burayı emniyete alarak yakılmasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan terk edilen evin içerisinde çeşitli eşya parçaları, ömrünü tüketen koltuklar, onlarca çift ayakkabı, kıyafetler göze çarptı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 03 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@