Başkan Pehlivan, Eskişehir Lokantacılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Bahar Bilen ile her daim birlikte yol yürümekten onur duyduğunu bundan sonraki süreçte de bu birlik ve dayanışmayı kooperatif adına şahsı ve ekip arkadaşları ile ileri seviyede tutacaklarını belirterek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Pehlivan: Bizim işimiz esnafın yanında olmak

Yunus Emre Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan, ziyarette yaptığı konuşmada, “Kapılarımız ayrım gözetmeksizin herkese sonuna kadar açıktır ve açık kalacaktır. Kooperatif üst limitimiz 275 bin TL’den 350 bin TL’ye yükseltilmiştir” dedi.

2022 Ocak ayından bugüne kadar 122 milyon 682 bin lira kredi verdiklerini ifade eden Pehlivan, “9,5 faiz oranıyla esnafımıza en düşük faizli krediyi vermekteyiz. Ancak faiz oranlarının düşük olması ve diğer bankaların faiz oranlarının yüksek olması nedeniyle yoğunluk yaşamaktayız" dedi. 

"Esnafımız için çalışmaya devam"

Daha önce, kooperatif kefaletiyle kredi kullanacak esnaf ve sanatkârlardan 1 yıllık faaliyet geçmişi arandığını belirten Pehlivan, esnafın durumu ve piyasa şartlarında bu zaman süreci güncellenerek kredi talep eden esnaf ve sanatkârın en az 3 ay faaliyet geçmişinin bulunmasının yeterli olduğunu belirtti.

Eskişehir Lokantacılar ve Kasaplar Esnaf Odası Başkanı Bahar Bilen ise, "S.S. Yunus Emre Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Refik Pehlivan ve yönetim kurulu üyelerinin odamıza yapmış olduğu ziyaretten memnuniyet duyduk. Esnafımız için önemli bir kurum olan esnaf kefalet kooperatifi ile yıllardır uyum içinde hiçbir sorun yaşamadan esnafımız için gece gündüz mücadele veren Refik Pehlivan ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Temsil ettiğim sektördeki tüm meslektaşlarımıza buradan sesleniyorum; Bankalardan yüksek faizle kredi almayın. Bizlere ulaşın ve kredi limitiniz dahilinde Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi  kredilerinden 6 ay ödemeli 350 bin TL’ye yararlanın. Artan enflasyon karşında ipoteklerimizin de güncellenmesiyle esnaf kredilerinin de bir an önce 500 bin liraya çıkarılması hususunda hükümetimizle, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu, tüm ülkedeki Kredi Kefalet Kooperatifinin bağlı bulunduğu Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) ile Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonumuz bünyesinde çalışmalarımız devam ediyor” dedi.