Biyografi

Biyografi / Öne Çıkanlar

Biyografi / Yeni Eklenenler

banner848

banner766

Banu Gürlek kimdir?
Banu Gürlek kimdir?

1977 İzmir doğumlu. Evli, bir kız çocuk annesi. Üniversite okumak için 1994’te Eskişehir’e geldi.

 MEZUNİYET 

Bornova Ali Suavi İlkokulu, Bornova Kız Meslek Lisesi, Bornova Mustafa Kemal Lisesi.

Lisans: Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Mimarlık (2000),

2. Üniversite: Anadolu Üniversitesi, Yerel Yönetimler (2015).

 CEMİYET 

Mimarlık Vakfı (MİV) (Foundation of Architecture Turkey) Sandığı üyesi (Mart 2016-Bugüne)

Memleket Sevdalıları Derneği (MSD) Eskişehir Şubesi üyesi (2008-Bugüne)

1997’de Atatürkçü Düşünce Derneği’ne katıldı. Halen ADD Eskişehir Şubesi Üyesi.

Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (Eskişehir, 2011-Bugüne)

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mezunları Derneği üyesi (2005-Bugüne)

  • 9. Dönem (Mart 2019-Bugüne) Yönetim Kurulu üyesi, Genel Sekreter
  • 7. ve 8. Dönem (2015-2019) Yönetim Kurulu Yedek üyesi
  • 5. ve 6. Dönem (2011-2015) Yönetim Kurulu üyesi, Genel Sekreter

Eskişehir Eşitlik Platformu (ESEP) üyesi (2013-2017)

  • ESEP’i Güçlendirme Projesi (Tamamlandı)
  • Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme Projesi (Tamamlandı)

1999’da Deniztemiz ve Tüketiciyi Koruma Derneklerine üye oldu.

  • Cumhuriyet İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Sayman üye (2009-2010)

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)

Eskişehir İKK (İl Koordinasyon Kurulu) Sekreteri (Aralık 2012-Ağustos 2013)

TMMOB 42. ve 43. Dönem Genel Kurul Delegesi (2014-2016)

TMMOB Kadın Kurultayı Delegesi (2012-Bugüne)

TMMOB Kadın Çalışma Grubu üyesi (43. ve 44. Dönem / Mayıs 2014-Şubat 2017)

TMMOB Cinsiyet Ayrımcılığı Takip Sekreteryası üyesi (43. ve 44. Dönem / Ekim 2014-Şubat 2017)

TMMOB Eskişehir İKK üyesi (2010-Ağustos 2013)

TMMOB Eskişehir İKK Kadın Komisyonu üyesi (2010-Şubat 2017) (Mart 2020- Bugüne)

Eskişehir Kent Sempozyumu 2014 Düzenleme ve Yürütme Kurulu üyesi

1 Mayıs İşçii Bayramı Tertip Komitesi üyesi (Eskişehir, 2013)

ERUSİS 2013 Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu Düzenleme Kurulu üyesi

7. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Düzenleme Kurulu üyesi (Eskişehir, 2012)

TMMOB Mimarlar Odası üyesi (2000-Bugüne)

TMMOB Mimarlar Odası Merkez Yönetim Kurulu üyesi (Nisan 2014-12 Şubat 2016)

Mesleki Uygulama ve Denetim Komitesi üyesi (2014-2016)

Kültürel Mirasın Korunması ve Geliştirilmesi Komitesi üyesi (2014-2016)

Kadın Çalışma Grubu üyesi (2014-Şubat 2017)

Genel Kurul Karar Tasarıları ve Örgütlenme Çalışma Grubu üyesi (2014-2016)

Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi (SMGM) Yürütme Kurulu üyesi (2014-2016)

SMGM Bilim Danışma Kurulu üyesi (2014-2016)

XXV International Union of Architects World Congress (Durban, Ağustos 2014)

Yerel Yönetimler Çalışma Grubu üyesi (Eylül 2013-2014)

Kentsel Dönüşüm Çalışma Grubu üyesi (Nisan 2013-2014)

Yerel Yönetimler Kentleşme ve Demokrasi Semp. (Ocak 2014) Düzenleme K. üyesi

7. Mimarlık ve Eğitim Kurultayı (Kasım 2013) Düzenleme Kurulu üyesi

Ulusal Mimari Koruma Proje ve Uygulama Sempozyumu (Ekim 2015) Düzenleme Kurulu üyesi

Eskişehir Şubesi 13. Dönem (14 Şubat 2016-24 Şubat 2018)

Şube Yönetim Kurulu üyesi

Mimarlar Odası Genel Merkez Delegesi

Eskişehir Şubesi 12. Dönem (2014-2016)

Şube Yönetim Kurulu Yedek üyesi (1. Sıra) (2014)

Mimarlar Odası Genel Merkez Delegesi

Eskişehir Şube İmar Komisyonu üyesi

Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Komisyonu üyesi

Eskişehir Şubesi 11. Dönem (2012-2014)

Şube Yönetim Kurulu Sekreter üyesi (Ocak 2012-Ağustos 2013)

Mimarlar Odası MD/ÇED Danışma Kurulu üyesi

Eskişehir Kent Konseyi Temsilcisi

Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı Daimi Takdir Komisyonu üyesi

SMGM (Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi) Temsilcisi

Eskişehir Şubesi 10. Dönem (2010-2012)

Şube Yönetim Kurulu Sekreter üyesi

Mimarlar Odası Genel Merkez Delegesi

Mimarlar Odası MD/ÇED Danışma Kurulu üyesi

Eskişehir Kent Konseyi Temsilcisi

Eskişehir Vergi Dairesi Başkanlığı Daimi Takdir Komisyonu üyesi

Eskişehir Şube İmar Komisyonu üyesi

Eskişehir Şube Enerji Verimliliği Komisyonu üyesi

SMGM (Sürekli Mesleki Gelişim Merkezi) Temsilcisi

Eskişehir Şubesi 9. Dönem (2008-2010) Eskişehir Şubesi Yönetim Kurulu üyesi

Eskişehir Erişilebilirlik İzleme ve Denetleme Komisyonu üyesi (Engelliler Konfederasyonu Temsilcisi) (2013-Bugüne)

Eskişehir Genç İş Adamları Derneği (ESGİAD) üyesi (2008-Bugüne)

  • Yüksek İstişare Kurulu üyesi (Haziran 2013-2016, Temmuz 2019-Bugüne)
  • Yönetim Kurulu Yedek üyesi (2016)
  • Kadın Platformu üyesi (4. Dönem)

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) üyesi (Nisan 2002-Bugüne)

Meclis Üyesi (Mayıs 2013-Nisan 2018)

İnşaat Taahhüt İşleri (1.Grup) Meslek Komitesi Asil üyesi (Mayıs 2013- Nisan 2018)

TOBB Eskişehir Kadın Girişimciler Kurulu üyesi (2014- Nisan 2018)

Yönetim Kurulu Yedek Üye (Mayıs 2013-Aralık 2013)

Hakem ve Bilirkişilik (2009-2013)

İnşaat Ustalarına Mesleki Yeterlilik Kursu Eğitimi (2011-2012)

İnşaat Taahhüt İşleri (1.Grup) Meslek Komitesi Yedek Üyesi (2009-2013)

ETO Hizmet Binası Mimari TUS Hizmeti (2016-Bugüne)

ETO Fuar ve Kongre Merkezi Mimari TUS Hizmeti (2016-Bugüne)

Odunpazarı Kent Konseyi

  • Yürütme Kurulu Üyesi (Temmuz 2014-2016)
  • Hamamyolu Çalışma Grubu üyesi (2015-2016)
  • Genel Kurul Delegesi (ESGİAD Temsilcisi, Temmuz 2014-2016)

Tepebaşı Sağlıklı Kent Konseyi

  • Yönetim Kurulu üyesi (Ocak 2015-Şubat 2017)
  • Çevre ve Sağlık Çalışma Grubu (Ocak 2015-Şubat 2017)
  • Genel Kurul Delegesi (ETO Temsilcisi, Ocak 2015-Şubat 2017)
  • Genel Kurul Delegesi (MSD Temsilcisi, Şubat 2017-Kasım 2019)

Eskişehir Kent Konseyi Genel Kurul Delegesi (ESGİAD Temsilcisi, 2014-2016)

  • Eskişehir Yazılıkaya Rotary Kulübü Kurucu Üye (2013-Aralık 2015)
  • UR. 2430 Bölge Meslek Hizmetleri Komitesi üyeliği (2014-2015)
  • Toplum Hizmetleri Sorumlusu (2013-2014)
  • Dostluk Geliştirme ve Gezi Sorumlusu (2013-2014)
  • Dernek Yönetim Kurulu Yedek üyesi (2014-2015)
  • Üyelik Komitesi (Geliştirme, Koruma ve Eğitim) (2014-2015)
  • Dernek Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı (2015- Aralık 2015)

 SİYASET 

CHP Eskişehir İl Başkan Yardımcısı (Kent ve Çevre Politikalarından Sorumlu)

2014 Yerel Seçimlerinde CHP Eskişehir Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı

Sandık Örgütlenme Sorumlusu (Haziran 2016-Bugüne), Sandık Kurulu Üyesi (2018)

CHP Eskişehir Tepebaşı İlçe Delegesi (Kasım 2019-Bugüne)

CHP Eskişehir Tepebaşı İlçesi Tunalı Mahalle Sorumlusu (2015-2018)

CHP Tunalı Mahallesi Delegesi (Ağustos 2015-2018, Kasım 2019-Bugüne)

CHP Tunalı Mah. Sorunları Komisyonu üyesi

CHP Eskişehir Tepebaşı Kadın Kolları Tunalı Mah. Sorumlusu

2012’de Cumhuriyet Halk Partisi’ne katıldı.

2009 Yerel Seçimlerinde DSP Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyesi Adaylığı

Demokratik Sol Parti (DSP) üyeliği (2009) ve delegelik

Mustafa Kemal Paşa Mahallesi İhtiyar Heyeti üyeliği (2009)

Önce BCP içinde, sonra Yeni Parti’de Eskişehir Örgütlenme Çalışmaları (2008)

 FAALİYET 

Proje Hizmetleri, İnşaat ve Taahhüt İşleri

Mesleki Bilirkişilik ve Kamulaştırma Bilirkişiliği

Kalite Güvence Sertifikası

İş Sağlığı ve Güvenliği Sertifikası (2016)

ARTER Ltd.Şti. Kurucu Ortağı ve Genel Müdür (2002-Bugüne)

Lider Teknoloji Geliştirme (LTG) kurucu ortağı ve Genel Md. Yard. (2005-Bugüne)

Gürlek Mimarlık’ta Genel Md. (2004-2014)

Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 05:13
Güneş 06:37
Öğle 12:56
İkindi 16:23
Akşam 19:06
Yatsı 20:24
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@