6'lı Masa Cumhurbaşkanı adayı konusunda anlaşamadı. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, ittifak masasından kalktı. Akşener 6'lı masanın 12'nci toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı. Meral Akşener, ''Görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada 6'lı masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı.'' diye konuştu. Partisinin bir dayatmaya mecbur bırakıldığını söyleyen İYİ Parti lideri, ''Buna boyun eğmeyiz." dedi, İmamoğlu ve Yavaş'a da "Millet sizi göreve çağırıyor." diye seslendi.

Kılıçdaroğlu'na destek mesajları

Bunun üzerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere CHP'li belediye başkanları Kemal Kılıçdaroğlu'na Cumhurbaşkanlığı adaylığı yolunda destek mesajı gönderiyor. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen de Kılıçdaroğlu'na destek mesajı yayımladı. 

Büyükerşen de destek verdi

Prof. Dr. Büyükerşen mesajında "Atatürk'ün "Kendimiz için değil, bağlı olduğunuz ulus için el birliği ile çalışınız, çalışmaların en yükseği budur." sözünden hareketle Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile ülkemizi aydınlığa kavuşturmak için var gücümüzle çalışacağız. Büyük emeklerle kurulan, ülkemizde bozulan tüm değerlerimizi yeniden inşa etmek için önemli adımlar atan ve en önemlisi halkımızda büyük heyecan uyandıran Millet İttifakı'nın aynı azim ve kararlılıkla ülkemize umut olmaya devam etmesi tek temennimdir" dedi.

CHP Eskişehir milletvekili Süllü: Esas kuraklık zihinlerde CHP Eskişehir milletvekili Süllü: Esas kuraklık zihinlerde

Ataç, Kılıçdaroğlu'nun 'sofralı' videosunu paylaştı

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Lideri Kılıçdaroğlu’nun yayınladığı "Soframızı büyütmeye devam edeceğiz. Sabırla…" diye seslendiği videomesajı paylaşarak “Her koşulda, dün olduğu gibi bugün de dimdik yanınızdayız. Birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

Kurt, Akşener'in sözünü hatırlattı

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in, “Ben sülaleme Kılıçdaroğlu’nu vasiyet ettim. Kendisine herhalde ölünceye kadar şükran duyacağım” sözlerini kullandığı videoyu paylaştı. Kurt, ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Soframızı büyütmeye devam edeceğiz. Sabırla…" videomesajını da 'retweet'ledi.