CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" çağrısına Eskişehir’de belediye başkanları ve milletvekillerinden yanıt geldi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Kılıçdaroğlu'nun çağrısına "Güzel ülkemizin geleceği için var gücüyle çalışan, hak, hukuk ve adalet için büyük bir mücadele veren Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım" şeklinde yanıt verdi.

Milletvekilleri ve yöneticileriyle İzmir’de kampa giren CHP’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurmaylarına “Siz gerçekten benimle birlikte misiniz” diye sordu.

İYİ Parti Eskişehir teşkilatı kurultay için kolları sıvadı İYİ Parti Eskişehir teşkilatı kurultay için kolları sıvadı

Kılıçdaroğlu’nun bu sorusunun ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, ”Her koşulda sayın genel başkanımızın yanındayım” paylaşımını yaptı.

Bu ilk desteğin ardından Eskişehir'de de belediye başkanları, milletvekilleri ve partililerden Kılıçdaroğlu’na destek yağdı.

Destek mesajı atanlardan birisi de Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen oldu. 

Başkan Büyükerşen "Güzel ülkemizin geleceği için var gücüyle çalışan, hak, hukuk ve adalet için büyük bir mücadele veren Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım" dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç da "Her şartta ve koşulda, hak, hukuk ve adalet mücadelesinde Sayın Genel Başkanımızın yanındayım" tweeti attı. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da Kılıçdaroğlu'na destek verenler arasındaydı. Kurt "Her koşulda yanındayız Sayın Genel Başkanım" dedi.

Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer de CHP Genel Başkanı'na destek veren tweetler attı.