Eskişehir’de 2’nci İdare Mahkemesi, ev sahiplerinin başvurusu üzerine Odunpazarı Belediyesi’nin 30 dönümlük hobi bahçesinde yer alan 60 kadar prefabrik evin yıkıma ilişkin karar hakkında yürütmeyi durdurma kararı vermesiyle ilgili Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt açıklama yaptı.

Kabukcuoğlu, polis intiharlarını meclise taşıdı Kabukcuoğlu, polis intiharlarını meclise taşıdı

Bölgede yasal olarak izin olmadığını ve ruhsatsız yapılaşmanın olduğunu aktaran Başkan Kazım Kurt,  “Bunları hiç sormamış. Biz buna Gölbaşı bahçeleri konut yapı kooperatifi adına kayıtlı ruhsatsız yapı inşa ettiğinden ruhsatsız inşaatın bir ay içerisinde ruhsata bağlanmasına, süre içerisinde ruhsata bağlanmadığı takdirde söz konusu yapımın yıkımına karar verilmiştir.  30 Mayıs 2019’a kadar verdiğimiz süre içerisinde o iş yapılmamış.  Bizde tutanak tutmuşuz, emri vaki yapmışız.  Onlar da bunun üzerine bu davayı açmış. 2019 yılından beri uğraşıyoruz. Böyle aniden, küt diye, bayram tatilinde ortaya çıkmış bir şey değil” dedi. 

Kurt, “İtiraz ettiler, bir yerlere gittiler geldiler ama olmadı biz de yıkmak için bayramdan sonraya gün verdik. Şimdi mahkemeye başvurmuşlar. Mahkeme yürütmeyi durdurma kararı vermiş. Biz de durdurduk. Bunda anormal bir şey yok. Haklı değiller” ifadelerini kullandı.