Eskişehir, Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde yürüyen başörtülü kadınlara hakaret eden ve sözlü saldırıda bulunan bir kadın, başka bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerası ile kayıt edildi. Videonun sosyal medyada defalarca paylaşılmasının ardından tepkiler de çığ gibi büyüdü.

Eskişehir’de çaldıklarını evinde saklamış Eskişehir’de çaldıklarını evinde saklamış

Sosyal medyada paylaşılan videoların ardından Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Güvenlik ve Siber Suçlarla Mücadele şubeleri ekipleri çalışma başlattı. Kimliği tespit edilen A.E. isimli kadın, ekiplerin operasyonu sonucu yakalanarak gözaltına alındı. ‘Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağıma’ suçu çerçevesinde gözaltına alınan A.E.’nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Adliye kapısında kendisini görüntüleyen gazetecilerin “Kadınlara neden hakaret ettiniz?” sorusuna Ayfer E., alakasız bir şekilde “Erkek beni taciz etti. Taciz etti beni. Videoyu çeken erkek cinsel saldırıda bulundu” cevabını verdi.

Ayfer E., savcılık sorgusunun ardından sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği'nce ev hapsi ve adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.