Bayram öncesi satın alacakları araçla tatile ya da memleketlerine gitmek isteyenlere kötü haber geldi. Araç fiyatlarına bayram zammı yapıldı.

Vatan Gazetesi'nden Alican Yıldırım'ın haberine göre, pandemi döneminde üretim zorluğu sebebiyle yükselişe geçen araba fiyatlarında artışlar sürüyor. 

Enerji krizi ve dünya genelinde yaşanan enflasyon da eklenince üretim maliyetleri sürekli arttığından zamlar kaçınılmaz oluyor. 

Önümüzdeki süreçte de araç fiyatlarının artması bekleniyor. Öte yandan sıfır araç fiyatlarındaki yüksek artışlar vatandaşları ikinci el ve ağır hasar kayıtlı araçlara yönlendiriyor.

Araç fiyatlarının neden yükseldiğiyle ilgili açıklama yapan Ertemel “Araç fiyatları pandemi ile başlayan ve halen devam eden üretim zorluğu sebebi ile global anlamda artmaya devam ediyor. 
Bu tabloya enerji krizi ve dünya genelinde yaşanan enflasyon da eklenince üretim maliyetleri sürekli arttığından zamlar kaçınılmaz oluyor . Özellikle sıfır araçta tedarik sorunları devam ettiği müddetçe fiyat artışları da devam edecektir." ifadelerini kullandı.

Bayram ikramiyesi ne kadar olacak? İşte masadaki iki rakam Bayram ikramiyesi ne kadar olacak? İşte masadaki iki rakam

Araba fiyatlarına yılbaşından bu yana yüzde 40 oranında zam geldiğini ifade eden Ertemel, "Her bayram öncesi olduğu gibi yaklaşan Ramazan bayramı öncesinde de piyasamız hareketli. Ancak bu kez yüksek talebin sebebi sadece bayram yoğunluğu değil. 

Yaklaşan genel seçim sonrası fiyatların yükseleceğine dair var olan genel kanaat neticesinde de otomobile talep oldukça yüksek. Yüksek talep ortamı neticesinde fiyat artışlarını beraberinde getiriyor. 

Yılbaşından bu yana fiyatlarda yüzde 40 civarı artışlar gözlemlemekteyiz." şeklinde konuştu.