Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda Eskişehir’e ziyarete gelecek misafirler ve bayram tatilinde kentteki merkezleri ziyaret edecek vatandaşlar için bayramda hizmet verecek merkezlerini açıkladı. Bayram süresince cadde otoparkların ücretsiz hizmet vereceği belirtildi.

Arife ve bayramın 1. günü müzeler başta olmak üzere tüm tesislerin kapalı olacağını belirten yetkililer, cadde otoparklarının bayram boyunca ücretsiz olacağını ifade etti.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Eskişehir Kurtuluş Müzesi, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi, Kent Belleği Müzesi, İmren Erşen Oya Müzesi, Sazova Hayvanat Bahçesi, Bilim Deney Merkezi, Sabancı Uzay Evi, Sazova Mini Tren ile Masal Şatosu ve Kenpark Plajı, arife ve bayramın 1’inci günü ziyarete kapalı olup 2-3 ve 4'üncü günlerde ziyarete açılacaktır.

Porsuk Çayı üzerinde hizmet veren esbotlar ve gondollar da arife ve bayramın 1’inci günü hizmet veremeyecek olup, 2-3 ve 4'üncü günlerde vatandaşlarımızın hizmetinde olacaktır. Kentpark, Sazova ve Sarısungur Mesire Alanı otoparkları arife ve bayramın 1’inci günü ücretsiz, Şehitlik otoparkı ve cadde otoparklarımız da bayram boyunca ücretsiz olarak hizmet verecektir.

Eskişehir'de eczacılar eyleme hazırlanıyor! İşte o açıklama Eskişehir'de eczacılar eyleme hazırlanıyor! İşte o açıklama

Zabıta ve İtfaiye teşkilatımız bayram boyunca 7/24 görev başında olacak olup, zabıta ekiplerimize ALO 153 üzerinden, itfaiye ekiplerimize ise ALO 112 üzerinden ulaşabilirsiniz.”