Akdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Kırk yıldır siyaset ve sivil toplum görevlerimden dolayı sosyal hayatın içerisindeyim.

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla gazeteci arkadaşları misafir ettiğimiz bir toplantı tertip ettik.

Salona girerken, çoğunu yıllardır tanıdığım on üç basın mensubu arkadaşın, kendi aralarında “cemaat yurtlarının kapatılması” ile ilgili samimi bir ortamda tartıştıklarını gördüm.

Kullandığım kelimeleri tam olarak hatırlamamakla birlikte, “Münferit bir olay yüzünden tüm yurtların kapatılmaması gerektiği...” ve alkollü bir şahıs tarafından katledilen bir kızımızı örnek göstererek, “O zaman Meyhaneleri de kapatalım mı?” anlamında bir şeyler söylediğimi hatırlıyorum.

Sonrasında planlanan toplantımız devam etti.

Toplantıda, bu konu ve konuşma hiç gündeme gelmedi.

Toplantı sonrasında, iki basın mensubu şahsın, aramızda ayak üstü geçen konuşmayı haber haline getirdiklerini fark ettim. Sonrasında pek çok haber sitesi, konuyu gündeme taşımaya çalıştılar.

Söylediklerimin haklılığı veya haksızlığı üzerinde bir açıklama ve yorum yapmak istemiyorum. Bunun, bugün için bir anlamının da olmadığını düşünüyorum. Düşündüklerimin ifade şekli de yeri de zamanı da uygun değildi.

Enes kardeşimizin elim bir şekilde vefatının ardından, böyle bir konu ve şekilde gündeme geldiğim için üzgünüm. Ailesinden, gazeteci arkadaşlarımızdan, mensup olduğum camiadan ve kamuoyundan özür dilerim.

Genel Merkezimizle de görüşüp, üzerime düşen ne varsa ayrıca gereğini yapacağım.

Kamuoyuna saygıyla duyururum"

Akdoğan intihar eden Enes ile ilgili ne demişti?

Ailesinin zoruyla kaldığı cemaat yurdundaki baskıdan şikayet ederek hayatına son veren tıp öğrencisi Enes Kara ile ilgili BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan şaşkınlık yaratan bir yaklaşımda bulundu. 

BBP MKYK Üyesi Ahmet Namık Akdoğan'ın yaptığı açıklama herkesi şok etti. Enes Kara’nın intiharı ile ilgili konuşan Akdoğan, “Bir velet öldü diye cemaatleri mi kapatacağız? Bir ayyaş öldü diye meyhaneleri mi kapatacağız. O zaman ÇYDD, Lions Kulübü gibi yerlerde kapatılsın” sözleri toplantıya katılanları şok etti.

Toplantıya katılanları şoke eden açıklamalar sonrasında gözlerin çevrildiği Akdoğan, Twitter hesabından latife yaptığını ileri sürdü.

Akdoğan şu paylaşımı yaptı:

"Kardeşim ben bunun latife olduğunu orada bulunan 13 gazeteci arkadaşın huzurunda söyledim ondan sonrada evladımızın intiharına üzüldüğümü kendine uygun olmayan bir yurtta kalmaması gerektiğini ifade ettim. Etmedimmi?"