Saadet Partisi İl Başkanı Fesih Bingöl, toplantıda yaptığı açıklamada, Biz Saadet Partisi olarak, Türkiye siyasetini formatlayan, milli görüşün tek temsilcisi olarak sahada çalışmalarımıza aralık vermeden devam ettiriyoruz. Türkiye’nin her yerinde çalışmalarımızı yapıyoruz. Türkiye’nin sorunlarını bilen ve gerçekten yaşanabilecek bir Türkiye’nin inşası için yola çıkmış bir teşkilatız. Sahada en çok aktif çalışan parti, Saadet Partisi. Türkiye çok önemli bir süreçle karşı karşıya. Bizler esnaf ziyaretleri, sivil toplum kuruluşları ile bir araya geliyoruz. Tüm çalışmalarımızı sahada yapıyoruz. Ben 10 defa aday oldum. Şehrimizin ülkemizin çözüm bekleyen sorunları var. Temel başkanımızın birlikteliği sağlayan çok önemli bir cümlesi var, diyor ki ‘ben islamcı değilim, Müslümanım.’ Bu ülke bizim” diye konuştu.

"Zammın geri alınması için talebimiz olacak"

Şebeke suyuna gelen yüzde 40’lık zam ile ilgili de konuşan Bingöl, “Yüzde 40’lık zam tabi toplumda üzüntü meydana getirdi. İnsanlar artık çok sıkı tasarruf ediyor. Hem yerel yönetimler hem merkezi hükümet bu işin sosyal boyutunu düşünerek bu konuda çözüm üretmesi lazım. Bu dönemde yapılan zamlar olumsuz etkiliyor. Zammın geri alınması için talebimiz olacak. Bir gerçek de var, maliyetlerin arttığını da görüyoruz. Bu yapılan zam makulmüdür değil midir şuan için bilemiyoruz. Sudan kar edilmemelidir. Tek baktığımız nokta bu” dedi. 

"2024’de adayım"

Yerel seçimlerde daha önce 10 kez aday olduğunu ifade eden Bingöl, “Demek ki biz kendimizi halka doğru anlatamadık, bu bizim hatamız, 2024 yılındaki yerel seçimlerde Allah izin verirse yeniden adaylığımı koyacağım” diye konuştu.