banner863

banner766

İşitme engellilere özel şeffaf maske üretti

Bozüyük İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu işitme engellilerin iletişim sıkıntısını ortadan kaldırabilmek için özel şeffaf maske üretimine başlandı. Halk Eğitimi Merkezi İşaret Dili Öğretmeni Ece Demiray’ın sunduğu şeffaf maske projesine Halk Eğitimi Merkezi yöneticileri de duyarsız kalmadı.

Bozüyük 26.09.2020, 15:16
İşitme engellilere özel şeffaf maske üretti

Konuyla ilgili bilgi veren Ece Demiray, Korona virüs (Covid-19) salgın hastalığı nedeniyle ülke genelinde zorunlu olarak maske kullanılmaya başlandığını hatırlattı. Demiray, "Bu nedenle bizler de işitme engelli kursiyerlerimiz ile iletişim noktasında sıkıntılar yaşamaya başladık. Bu sorunu nasıl çözebiliriz derken aklımıza şeffaf maske üretme fikri geldi. Konuyu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğümüze aktardığımızda kendileri de bu düşüncemizi haklı bularak gerekli girişimlerde bulundular. Ürettiğimiz şeffaf maske sayesinde pandemi sürecinde hem sağlığımızı koruyor hem de kursiyerlerimiz ile çok daha rahat iletişim kurabiliyoruz. İşitme engelli kursiyerlerimiz gibi ana sınıfı ve birinci sınıf öğrencilerine eğitim veren öğretmenlerin de ihtiyaç duymaları halinde Halk Eğitimi Merkezimiz aracılığı ile maske ihtiyaçlarını karşılayabiliriz” dedi.

Demiray özellikle işitme engelli kursiyerler şeffaf maskelerden son derece memnun kalırken öğretmenleri ve merkez yetkililerine teşekkür ettiler.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 30 Ekim 2020
İmsak 05:53
Güneş 07:17
Öğle 12:47
İkindi 15:39
Akşam 18:06
Yatsı 19:25
Günün Anketi Tümü
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?
Eskişehirspor İlhan Var ile başarılı olur mu?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@