alexa

banner912

banner766

Yolun genişletilmesi beklerken kapanma noktasına geldi

Bozüyük ilçesine bağlı Hamidiye Köyü sakinlerinin yol çilesi bitmek bilmiyor. Köy yolunan belediyenin döktüğü iddia edilen hafriyat sonrası yol nerdeyse kapanma noktasına geldi

Bozüyük 21.10.2020, 12:42 ABONE OL: google news
Yolun genişletilmesi beklerken kapanma noktasına geldi

Hamidiye Köy yolu yıllarca Bozüyük Belediyesi’nin vahşi çöp alanı olarak kullanılıyordu. Yıllarca çöp kokusu ve köpeklerden dolayı ulaşımlarımızda birçok mağduriyetler yaşayan köylüler, geçtiğimiz yaz çöplerin katı atık bertaraf tesisine götürülmesiyle rahata ermişlerdi. Bundan sonra köylüler 2 kilometrelik alanda yollarının genişletme ve ıslah çalışması beklerken, belediyenin yaptığı Hal Projesi kapsamında çıkan hafriyatı bilinçsizce bu yol üzerine dökmesi köylüleri çileden çıkardı.

Köy sakinleri, “40 yılı aşkın süredir ilçe çöplüğü olarak kullanılan yolumuz nedeniyle çok zor zamanlar geçirdik. Geçtiğimiz yaz tam çöplükten kurtulduk temiz bir yola kavuştuk derken söz verilmesine rağmen 5 aydır bir çalışma yapılmadı. Biz yolumuzun genişletilmesi ve ıslah edilmesi çalışmalarını beklerken müteahhit firmanın bilinçsiz çalışmaları nedeniyle neredeyse yolumuz kapanma aşamasına geldi. Böyle giderse önümüzdeki günlerde yağışların başlamasıyla birlikte yolumuz çamur deryasına dönecek. Bu konuda belediye yetkililerini verdikleri sözleri yerine getirmek üzere göreve davet ediyoruz. Köy halkımızın en temel hakkı olan ulaşım hakkımızın bu şekilde elimizden alınmasını kınıyoruz. Bu konuda İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürlüğü ekiplerince yaşanılanların tutanak altına alınmasını istiyor, sıkıntılarımızın çözümü noktasında kendilerinden destek bekliyoruz” dediler.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 28 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@