Burun şeklinizden memnun değilseniz burun estetiği yani rinoplasti ameliyatı olabilirsiniz. Uzman doktor tarafından %100 garantili bir şekilde uygulanan burun estetiklerinden başarılı neticeler alabilirsiniz.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun estetiği (rinoplasti), direk olarak burundaki şekil ve işlev sorununun yok edildiği estetik ameliyat türüdür. Bu nedenle burun estetiği bugün kadınlar haricinde erkekler tarafından da tercih ediliyor.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun estetikleri daha çok burundaki biçim bozukluğu ve burun içinde et parçası olanlara uygulanır. Bu bağlamda burun estetiği geniş perspektif üzerinden uygulanabilir. Fakat burun estetik fiyatları bugün ek ücretsiz olarak sunulur.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiklerinde burun kanatlarından kesiler açılır. Açılan kesiler üzerinden burun içerisine giriş sağlanarak buradan burun kemik veya kıkırdak dokusunda törpüleme yapılır. Böylece buruna yeni şekli sunulur.

Burun Estetiği Öncesi Hazırlıklar

Burun estetiklerinden öncesinde mutlaka bazı hazırlıkların yapılması gerekir. Ameliyat öncesinde kaliteli uyku alınmalıdır. Kullanılan burun ilaç ve spreylerine en azından ameliyat bitinceye dek ara verilmelidir.

Burun Estetiği Sonrasında Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

Burun estetikleri sonrasında bilinmesi gerekenler söz konusudur. Ameliyat sonrasında burun üzerinde ya da çevresinde hafif düzeyde ödem veya morluk görülebilir. Bu durum doğaldır ve verilen ilaçlar üzerinden etkisini 2-3 gün içerisinde kaybeder.

Yeni burun şekli hemen görülmez, bu bir süreç olmakla birlikte yeni burun biçimi ameliyattan 6 ay sonrasında gözle görülür düzeyde görülür tam biçimlenme ise 1 yıl sonrasında meydana gelir.

Bunun haricinde burun estetiği fiyatları klinikler arasında farklılık gösteriyor. Burun estetikleri bugün daha modern ameliyathane üzerinden uygulanır.

Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nedir?

Burun estetikleri sonrasında iyileşme süreci ise hastalar arasında farklılık gösterir. Yani hastaların yaşam tarzları ve tabiki de ameliyatın uygulandığı klinik merkezinin kalitesi sürecin etkilenmesinde etkili etkenlerdir. Burun estetikleri ameliyatlarında iyileşme süreci ise 3 ila 6 ay aralığındadır. Bu süreç boyunca hastanın mutlaka burnunu darbeler karşısında koruması son derece önemlidir.

Verilen ilaçların günlük düzenli olarak kullanılması önem arz eder. Burun estetikleri ameliyatları sonrasında mutlaka gerekli kontrollerin yapılması gerekir. Bu nedenle ilgili doktorun sunduğu süreçler içerisinde hastanın doktor kontrolüne başvurması önerilir. Burun estetikleri ameliyatlarından sonrasında doktor uyarıları doğrultusunda hareket edilmelidir.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Burun estetikleri özellikle de burunda ciddi anlamda biçim bozuklukları ve burun içinde nefes alışverişi engelleyecek düzeyde et parçası yer alması gibi durumlarda mutlaka yapılmalıdır. Bu ameliyat türü keyfi olarak uygulanamaz.

Bu nedenle ciddi burun işlev ve estetik problemlerinde uygulanması önemlidir. Burun estetikleri ameliyatınız için direk olarak doktorunuzun sitesinden de 7/24 randevu alabilirsiniz. Ameliyatınızı dilerseniz gizlilik içerisinde de yaptırabilirsiniz.

Burun Estetiği Fiyatları

Ayrıca güncel burun estetiği fiyatları inceleyebilirsiniz. Böylece Türkiye’nin en kaliteli estetik ve plastik merkezinden rinoplasti ameliyatınızı ucuz fiyattan yaptırabilirsiniz. Burun estetikleri bugün yoğun olarak uygulanır. Bu ameliyat ile birlikte burun şekil bozukluğu ve burun içi etlerinizden kolayca kurtulursunuz.

https://www.ozanbalik.com/burun-estetigi/ bilgi için hemen tıklayın.