Eskişehir Büyükşehir Belediyesi düzenlediği özel etkinliklerle gençlere yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Düzenlediği kamplar ve atölyeler ile farkındalık yaratan Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, son olarak Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle özel bir etkinlik düzenledi.

Kent merkezinde bulunan Büyük Park’ta gerçekleşen, “Gönüllülük ve Deneyim Paylaşım Atölyesi” gençler tarafından büyük ilgi gördü.

Atölye hakkında bilgi veren Büyükşehir Gençlik Merkezi yetkilileri, “Gönüllülüğü tanıtmak ve ne olduğu hakkında fikir alışverişinde bulunmak, gönüllülüğün sivil toplumda neden ve nasıl yer aldığını irdelemek ve gönüllülüğün etki ettiği noktaları tartışmak için düzenlediğimiz atölyeyi doğa ile iç içe bir ortamda gerçekleştirdik. Bu atölyede gönüllülüğü oluşturan bileşenlerin katılımcıların algılarından, kişisel özelliklerinden, çevrelerinden ve gerçekliklerinden yola çıkarak gönüllülük kavramını tartışabilme, ‘neden gönüllü oluyoruz?’ sorusuna cevap bulmaya çalıştık” dediler.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi yetkilileri, gençlere yönelik çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.