Muharip Hava Kuvveti Komutanlığı görevinde iken Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na atanan Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Eskişehir’e veda ziyaretleri kapsamında Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.

Orgeneral Kadıoğlu’nu belediye binası önünde Başkan Büyükerşen ve zabıta tören mangası karşıladı. Karşılama sonrası Büyükerşen, Kadıoğlu’nu makamında ağırladı. 

“Hepimizi mutlu etti”

Eskişehir’in bir havacılık şehri olduğuna dikkat çeken Başkan Büyükerşen, Hava Kuvvetleri Komutanlığı görevine atanması nedeniyle Kadıoğlu’nu tebrik ederek Eskişehirliler olarak gurur duyduklarını belirtti. Büyükerşen, Kadıoğlu’nun Türkiye’nin çok saygın ve başarılı komutanlarından olduğunu ifade ederek, “Yeni görevinizde üstün başarılar diliyorum. Eskişehirli komutanımızın ülkemizin savunmasında çok önemli bir göreve gelmesi hepimizi mutlu etti.” dedi.

Eskişehir’de ESOGÜ’den sonra bir müjde de ESTÜ öğrencilerine Eskişehir’de ESOGÜ’den sonra bir müjde de ESTÜ öğrencilerine

Eskişehirli olan Orgeneral Kadıoğlu da, Eskişehir’i ve Eskişehirlileri çok sevdiğini belirterek Başkan Büyükerşen’e teşekkür etti. Görüşme sonrası Büyükerşen Kadıoğlu’na Atatürk büstü hediye ederken karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret, çektirilen fotoğraf ile sona erdi.