Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iletişim ofisi açılışında konuşan Büyükerşen, “Ömrümün en verimli yıllarını çocukların eğitim için harcadım. Son 25 yılımı da hayallerimdeki Eskişehir’i yaratmak için sizlerle el ele omuz omuza çalıştık durduk. Tam çeyrek asır. Size elimden geldiğince çağdaş, uygar mükemmel bir şehir, yaşamaktan gurur duyduğunuz ayrılmak istemediğiniz, şehrinizin katkıları ne olacak idiyse onların hayallerinin birer unsuru olarak gerçekleştirmeye çalıştım. 25 yıl çeyrek asır kolay değil. Hayalim aklımı fikrimi meşgul eden hep Eskişehir oldu, hep sizlerin çocukları, sizlerin büyükleri oldu. Hatalarımız vardır yapmak isteyip yapamadığımız, yapmak istediklerimize muhalifin veya o gün ki iktidarların iş başındaki gücü karşısında engeller oldu. Hala da bu engeller devam ediyor. Ama eminim ki benden sonra onları sizler de aşacaksınız. Eskişehir uluslararası araştırma kuruluşları tarafından dünyada yaşanılabilir il olarak seçildi. Biz seçmedik, bizdeki anketörler seçmedi. Eskişehir’e her geçen yıl yeni yeni nüfuslar göçler geldi. Bu afetten sonraki göçlerden önce. Vaktiyle Eskişehir’de yaşarken Eskişehir’in tozundan, çamurundan kokusundan bıktıkları için İstanbul, İzmir, Balıkesir’e, Antalya, Konya’ya gidenler son yıllarda oralardaki evlerini satıp şimdi buralardan ev edinmeye başladılar. Bunun bir anlamı olsa gerek” dedi. 

Bu sözleri unutmayın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eskişehir’deki açıklamalarına dikkat çeken Büyükerşen, “Huzur içerisinde hissediyorum kendimi. Kokan bir Porsuk değil, Venedik’le yarışan dünya basınında yer alan bir Porsuk oldu. Botlarıyla Amsterdam’a benzedi. Raylı sistemlerimiz, parklarımız adeta gıpta edilen bir şehir oldu. Bir iki cümle söyleyeceğim, ‘Kurtuluş Savaşının önemli toprakları, bugün Eskişehir tarımıyla ticareti sanayisiyle üniversiteleriyle komşu ülkelerin gıptayla baktıkları bir şehir haline geldi. Sadece komşularımızın değil, bütün dünyanın gıptayla baktığı bir şehir haline geldi’ Bu sözler geçen hafta Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kullanıldı. Sizin için son derece olağan geldi. Kulaklarıma inanamadım, bu cümleleri tekrar tekrar dinledim. O Tayyip Erdoğan ki her siyasi seçim döneminde Eskişehir’e gelişinde alabildiğince bana çatar idi, bu sefer sesi de çıkmadı. Benimle ilgili en ufak bir eleştiride dahi bulunmadı. Bu da Eskişehir tarihinde ilklerden birisidir. Tayyip Beyin Eskişehir hakkındaki kanaatlerini itiraf diye kabul ediyorum. Çünkü şimdiye kadar hiç böyle söylemiyordu. Bu sözleri unutmayın. Gidişinin farkında, gideceğinin farkında” diye konuştu. 

Millet bıktı artık

Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iletişim ofisi açılışında konuşan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Kılıçdaroğlu Millet İttifakı’nı 6’lı masayı bugünlere kadar getirdi. Bu iktidar bugünden sonra gerçekleşecek. Cumhurbaşkanımız Bay Kemal’in hak, hukuk, adalet dükkanını açıyoruz. Hayırlı olsun hepimize. Bu seçim Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu seçimi değil. Bir rejim seçimi. Bir Saray’ın yönetimi mi yoksa halkın iktidarı mı seçimi. Bunu Türkiye görecek, değişimi isteyecek. 20 gündür esnaf geziyorum. İnanın en ufak bir itiraz yok. Bazıları çekiniyor tabi söylemeye ama bir işaret veriyor, diyor ki sizlerle beraberiz. Her zaman esnaf gezmişimdir ama bu dönem esnafın hali bir başka. Onlar da anlamışlar artık bu adamlarla yola gidilmez. Değişimi istedikleri yüzlerinden çok net gözüküyor. Millet bıktı artık” dedi. 

Mustafa Sarıgül’ün partisi CHP’ye katılma kararı aldı Mustafa Sarıgül’ün partisi CHP’ye katılma kararı aldı

Eskişehir'de Kılıçdaroğlu yüzde 65'in üstünde bir oy alacaktır

Açılışta konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise, “Türkiye değişiyor ve Türkiye değişecek. Olmaz denilen şeyler oluyor. Önemli olan vatansa gerisi teferruat diyerek yan yana gelerek bir millet ittifakı oluşturuyoruz. Bütün milletvekilleri millet ittifakından olsun istiyorum bunun için Eskişehirlilere görev düşüyor. Birlikte şu son 20 günü 24 saat çalışmak suretiyle kapı kapı gezelim. Üst kattaki Ayşe teyzeyi ikna edelim. Karşı dairedeki Ahmet amcayı ikna edelim. Büyük işleri bırakın başkaları yapsın. Biz küçük bir ikna ile bu iktidarı layık olduğu yere göndereceğiz. Eskişehir'de Kemal Kılıçdaroğlu yüzde 65'in üstünde bir oy alacaktır. Değişim zamanı. Artık geçmişteki kavgalı gürültülü politikayı bıraktık kucaklaşıyoruz. Yan yana geliyoruz. Birleşe birleşe kazanacağız. Türkiye yeni bir ufka ve yeni bir dünyaya açılıyor. Dünyada otokratik bir rejimi demokratik yollarla sandıkla değiştirmek bize nasip olacak. Hiçbir biçimde korkmuyoruz. Sandıklara hakimiz sandıklarda hiçbir hileyi yaptırmayız. Türkiye değişecek ve bunun başını da Eskişehir çekecek. Eskişehir nasıl yönetiliyorsa Türkiye'de öyle yönetilecek. Bundan sonra Türkiye'de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek, bu 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözüdür. Bende buradan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na bir söz vermek istiyorum. Hiç korkmayın, hiç endişe etmeyin Eskişehir 14 Mayıs'ta size çok yüksek bir oranla Cumhurbaşkanı yapacaktır” 
Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iletişim ofisi açılışına belediye başkanları, Millet İttifakı il başkanları, milletvekili adayları, partililer katıldı. İletişim ofisi açılışı sonrası Ulus Anıtı’na yürüyüş gerçekleştirildi.