CHP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Yol Yapım, Bakım, Onarım Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret etti. Ziyarette belediyenin telsizi ile mesai arkadaşlarına seslenen başkan Büyükerşen, 'Açılmadık yol bırakmayın' talimatı verdi.

Eskişehir'de geçen salı günü başlayan kar yağışı aralıklar devam ederken Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, telsizle, karla mücadelede çalışan belediye personeline 'Açılmadık yol bırakmayın' talimatı verdi.

Eskişehir'de bu lambalar neden gündüz yanıyor? Eskişehir'de bu lambalar neden gündüz yanıyor?

"Sizlerle gurur duyuyorum"

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, belediyenin, Yol Yapım, Bakım, Onarım Dairesi Başkanlığı'nı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Büyükerşen daha sonra belediye telsizi ile Yol Yapım, Bakım, Onarım Dairesi Başkanlığı personeline anons yaptı. Yol Yapım, Bakım, Onarım Dairesi Başkanlığı personeline telsizle seslenen Büyükerşen, "Fedakar askerlerimiz; karda, kışta, kıyamette, kışın gece-gündüz demeden çalışan arkadaşlarımız, şehir içerisinde de, şehir dışında kırsal kesimde de ekipler çalışıyor. Burada daire başkanınızdan bilgi aldım. Hepinize teşekkür ediyorum. Hepinizin gözlerinden, alınlarından öpüyorum. Açılmadık yol bırakmayın. Sizlerle gurur duyuyorum. Önümüzdeki, pazar, pazartesi, salı ve çarşamba günü daha da sert olacak hava şartları. Kar yağışı artacak ve açık olan yolların bile kapanma ihtimali olacak. Hepinize başarılar diliyorum" çağrısında bulundu.

"Çalışmalar aralıksız sürüyor"

Geçen Salı günü başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ekipleri kent merkezi ve kırsal mahallelerde sorumlu olduğu bölgelerde karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Ekiplerin, kent genelinde etkisini gösteren kar yağışı ile birlikte ana caddeler, hastane acil giriş-çıkışları, otobüs güzergâhları başta olmak üzere 24 saat kesintisiz olarak çalışmaya devam edeceği öğrenildi. Eskişehir'de etkili olan kar yağışı nedeniyle teyakkuz durumuna geçen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürürken, ekipler Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan bulvarlar, caddeler, otobüs ve tramvay güzergâhları ve kırsal mahallelerin yollarında karla mücadele ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Vatandaşların ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları için özveriyle çalıştığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yaya trafiğinin yoğun olduğu cadde ve bulvarlarda da kaldırım temizliği çalışmalarının aralıksız devam ettiğini belirttiler. Vatandaşlardan mecbur kalmadıkça karlı havalarda özel araçlarını kullanmamalarını, buzlanma tehlikesine karşı dikkatli olmalarını ve kent içi ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini isteyen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sürücülerden araçlarına kış lastiği taktırmalarını ve araçlarında mutlaka zincir bulundurmaları gerektiğini de hatırlattılar.