Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, hakkında 2 yıl 7 ay hapis cezası ile siyasi yasak kararı verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek için Saraçhane'ye gitti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Yüksek Seçim Kurulu (YSK) başkan ve üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada karar çıktı. İstanbul 7. Asliye Ceza Mahkemesi, Ekrem İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verdi. İmamoğlu'na ayrıca siyasi yasak da getirildi. 

Öte yandan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, hakkında 2 yıl 7 ay hapis cezası ile siyasi yasak kararı verilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek için Saraçhane'ye gitti. 

Büyükerşen ve Ataç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu tarafından kapıda karşılandı.

Burada konuşan Büyükerşen "Haktan, hukuktan, adaletten ve gerçeklerden uzak, siyasi baskı ile verilen bu ceza sevgili Ekrem İmamoğlu’na değil, hukukun üstünlüğüne inanan milyonlarca yurttaşımıza verilmiştir" dedi.

İşte Saraçhane'den ilk fotoğraflar;

Saadet Partili kadınlardan Ahmet Ataç'a ziyaret Saadet Partili kadınlardan Ahmet Ataç'a ziyaret