Milletvekili Utku Çakırözer, Seyitgazi Belediye Başkanı Uğur Tepe ile Kırka ETİ Maden Bor Tesisleri İşçi Yakathanesi’nde barınma ihtiyacını karşılayan depremzede yurttaşları ziyaret etti. Sağlıktan, çocuklarının eğitimine talep ve sıkıntılarını Çakırözer ile paylaşan depremzedeler, Eskişehirlilere de kendileri ile gösterdikleri dayanışma için teşekkür etti. 

Çakırözer ve beraberindeki heyet Maden İş Kırka Şubesi’ni de ziyaret ederek, Kırka ETİ Maden Bor Fabrikası’ndaki işçilerin de talep ve sıkıntılarını dinledi. 

Ziyaretleri sonrasında açıklamalarda bulunan CHP’li Çakırözer, “Depremin ardından 42 gün geride kaldı. Eskişehir ve Türkiye’nin dört bir yanında depremzede yurttaşlarımızı ziyaret ediyor, talep ve sıkıntılarını dinliyor, taleplerin giderilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Eskişehirlilerin yardımseverliği, özverili dayanışması çok büyük, çok önemli. Gittiğimiz her evde, her misafirhanede depremedezelerimiz teşekürlerini iletiyor. Bu büyük dayanışma ile yaralarımızı saracak, felaketin üstesinden hep birlikte geleceğiz” dedi.