Candemir açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Son günlerde sığınmacılarla alakalı Türkiye’nin değişik yerlerinde değişik olaylar meydana gelmeye başladı. Bu konuyla alakalı Milliyetçi Hareket Partisi Sayın Genel Başkanımızın da daha önce söylediği gibi bu sığınmacı problemi, göçmen problemi adı konulmamış bir işgaldir, bunun bir an önce zaten sonlandırılması lazım. Uluslararası hukuka uygun olarak Sayın Cumhurbaşkanı, Dışişleri, İçişleri Bakanlığı gerekli çalışmaları yapıyor. İnşallah en kısa zamanda bu iş çözülecek. Ama Türkiye’de bu işleri kaşıyan insanlar var, Türkiye’de iç karışıklığa yol açmak isteyen insanlar var. Bu konuda uyanık olmalıyız. Sonuçta sığınmacılar ülkesine dönse bile komşu olarak kalacağız, sınırdaşız çünkü. Bu hassas süreçlerde de biraz daha dikkatli olmak lazım” 

Başkan Ünlüce gece mesaisi yapılan bölgeleri yerinde inceledi Başkan Ünlüce gece mesaisi yapılan bölgeleri yerinde inceledi

Sokakta insanlar gördüğü zaman bile rahatsız oluyor

Candemir Eskişehir özelinde ise, “Eskişehir özelinde diğer illere baktığımız zaman çok fazla bu konuda sıkıntı yaşadığımız söylenemez. Mutlaka ki yani sokakta insanlar gördüğü zaman bile rahatsız oluyor bunu kabul ediyoruz. Biz de sokağa indiğimizde Türkçe konuşmaya da hasret kaldık diyebiliriz bunları görüyoruz, duyuyoruz, bunlar da toplumda haklı olarak rahatsızlık yaratıyor. Ama bunun da çözüm yolları Uluslararası Hukukta konulmuş. Eğer biz hukuk devletiysek bunları bu şartlar içinde çözmemiz gerekiyor. İnşallah en kısa zamanda çözülecek. Biz Türk Milliyetçisi olarak bu konuda yaşadığımız sıkıntıları Sayın Genel Başkan başta olmak üzere defalarca dile getirdik. Ama yine de çok dikkatli olmak gerekiyor birileri kaşıyor bu olayı” ifadelerine yer verdi.