Dünya çevre günü hazırlıkları başladı. Her yıl olduğu gibi 5 Haziran Dünya Çevre Günü kutlama etkinlikleri bu yılda geniş kapsamlı bir şekilde gerçekleştirilecek.

Dünya Çevre Günü Eskişehir'de etkinliklerle kutlanacak Dünya Çevre Günü Eskişehir'de etkinliklerle kutlanacak

Eskişehir başta olmak üzere komşu illerde yaşanan ve çevreyi ilgilendiren her türlü soruna karşı mücadele yürüten ve çözümü için harekete geçen Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği,bu yılda bir dizi etkinliği hayata geçirecek. Dünya çevre günü kutlamalarında fidan dikimine ağırlık verileceğine dikkat çeken Eskişehir Çevre Koruma ve Geliştirme Derneği (ESÇEVDER) Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Yurtman, Eskişehir halkını fidan dikmeye davet etti.

Başkan Yurtman "1972 yılında İsveç'in Stokholm kentinde Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı'nda alınan bir kararla 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. Alınan karar ile birlikte her yıl bu tarihte çevre günü kutlanmakta. Biz Eskişehir'deki çevreciler olarak bir dizi kutlama etkinliğini hayata geçirmekteyiz. Bu yıl da çeşitli faaliyetlerde bulunacağız. Derneğimize ait olan Kızılinler yolu üzerindeki alana halkımızı fidan dikmeye ve bağışlamaya davet ediyoruz. Etkinliğimize tüm halkımız davetlidir" dedi.