CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İzmir’deki Eskişehirliler Derneği’ni ziyaret etti. Ziyaretinde CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel de Çakırözer’e eşlik ederken, Çakırözer, “Eskişehir’imizin sıcaklığı her yerde. Farklı şehirlerde de olsak hepimizin kalbi Eskişehir ile atıyor” dedi.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer,  29 yıl önce katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu anma etkinlikleri kapsamında panalist olarak gittiği Manisa dönüşünde İzmir’de Eskişehirliler Derneği’ni ziyaret etti. Cumhuriyet Gazetesi yazarı Miyase İlknur ile gerçekleştirdiği ziyarette Çakırözer’e, İzmir Milletvekili Atila Sertel de eşlik etti. 

Destici'den Eskişehir Valiliği'nin kararına destek Destici'den Eskişehir Valiliği'nin kararına destek

"Her zaman yanınızdayız" 

Ziyaretinde Eskişehirliler Derneği’nin (ESDER) yeni seçilen Başkanı Yaşar Hanlı’yı tebrik eden Çakırözer ve beraberindeki heyet, İzmir’deki Eskişehirlilerin talep ve sıkıntılarını dinledi, ülke gündemini konuştu. Çakırözer, "Hemşehrimiz, İzmir Milletvekilimiz Atila Sertel, gazeteci meslektaşım Miyase İlknur ile hemşehrilerimizle bir araya gelmek bu yoğun tempo ve soğuk havada hepimizi mutlu etti.  Bizlere kendi evimizdeki sıcaklığı hissettiren Eskişehirliler Derneğimize, Anadolu Kültürünü Sevenler Vakfı Başkanı Yaşar Özcan’a ve İzmir’deki Eskişehirlilere konukseverlikleri için teşekkür ederim. Hemşerilerimizin her zaman yanındayız ve herkesi yakından ilgilendiren sorunların takipcisiyiz. Eskişehir’imiz ve İzmir’in sıcaklığı, dostluğu, kardeşliği hepimize örnek olmalı” dedi.