İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun tartışma yaratan sözlerine ilişkin konuşan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Eskişehir milletvekili Hatipoğlu’na şunu hatırlatmak isterim, Yılmaz Büyükerşen bu güç birliği olmadan beş dönemdir Eskişehir’i kazanıyor. Büyükerşen yerel yönetimlerin bilgesi olduğu için Eskişehirli seçmenlerin oyunu Birleşmiş Milletler’in ödülünü almış Eskişehir’i dünya şehirler sıralamasına koyduğu için sayın vekilin bir Eskişehirli olarak gurur duyması lazım” dedi. 

‘CHP bütün siyasi partilerin kutupyıldızıdır”

İttifakların zoraki yapılacak şeyler olmadığını dile getiren Tekin, “İttifaklar gönüllüğe dayalıdır. CHP olarak ittifaka kapalı değiliz ama tek başımıza seçime girecekmişiz gibi çalışmaya devam edeceğiz. İttifaklar olur mu olmaz mı bilmiyorum ama CHP’nin ittifak edeceği yoksullardır, işçilerdir, emeklilerdir, köylülerdir onu hiç kimse merak etmesin. CHP bütün siyasi partilerin kutupyıldızıdır” ifadelerini kullandı. 

“AK Parti seçmeni rahatsız” 

CHP üzerinde oluşturulan algıya yönelik de açıklamalarda bulunan Tekin, şöyle konuştu:

Meral Akşener’in Eskişehir’e geleceği tarih belli oldu Meral Akşener’in Eskişehir’e geleceği tarih belli oldu

“Sanki CHP bugüne kadar hiç seçime girmemiş her seçimde başarısız olmuş gibi bir algı doğru değil. Önümüzdeki günlerde yolumuza il ve ilçe sayılarını artırarak devam edeceğiz. Özellikle İstanbul’la ilgili şunu net olarak söyleyebilirim ki önümüzdeki seçimlerde Beykoz, Çatalca, Silivri, Beyoğlu, Şile, Üsküdar, Bayrampaşa, Çekmeköy, Bahçelievler, Sancaktepe, Tuzla’yı çok rahatlıkla CHP adayları iktidar olacak. AKP seçmeni çok büyük rahatsızlık içerisinde. Bu ilçelerde çok rahatlıkla bu seçimi alabiliriz gibi görünüyor.”