CHP Eskişehir Milletvekili aday adayı Kadir Kodak, gazetecilere yaklaşan seçimlerle ilgili de değerlendirmelerde bulunan Kodak, “Nisan ya da Mayıs artık seçim kapımızda. Çalışmalıyız, boşa geçirecek bir tek günümüz yok. Seçime iki ay kala başlayacak seçim çalışmasıyla bir yere varamayız. Ben buradan CHP Milletvekili aday adayı olacak arkadaşlarıma da çağrıda bulunuyorum, lütfen aday adaylığınızı erken açıklayın. Gelin beraber çalışalım. Yapacak çok işimiz var” dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Eskişehir'de görev yapan muhabirlerle bir araya gelen CHP Eskişehir Milletvekili aday adayı Kadir Kodak, konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

“Bugünün Türkiye’sinde pek çok gazeteci arkadaşımız hapiste. Görüşleri yüzünden söyledikleri yüzünden çizdikleri yüzünden hapise mahkum olan arkadaşlarımız var, böyle bir Türkiye’deyiz. İnşallah Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında hapisteki gazetecileri, düşünce suçundan mahkum olanların tamamının dışarı çıkacağının sözünü veriyoruz. Ben CHP Milletvekili aday adayıyım, seçilmem halinde, gazeteci değilim ama, gazeteci ailesinin bir ferdi gibi çalışacağıma söz veriyorum. Fikirlerinden görüşlerinden dolayı hiçbir insan hapise atılmasın"

Başkan Ahmet Ataç'tan Bilecik çıkarması Başkan Ahmet Ataç'tan Bilecik çıkarması

Seçim süreci ile ilgili de konuşan Kodak, “Nisan ya da Mayıs artık seçim kapımızda. Çalışmalıyız, boşa geçirecek bir tek günümüz yok. CHP’de henüz benden başka aday adaylığını açıklayan olmadı, il başkanımız ön seçim olması halinde aday olacağını ifade etmişti. Ama ön seçimin olmayacağını gördüğü için partimizi de çok önemli bir seçime giderken yalnız bırakmamak adına milletvekilliğinden vazgeçti. Kendisi çok önemli bir karar verdi bizi yalnız bırakmadı, il başkanımız Recep Taşel’e çok teşekkür ediyorum. Önemli bir seçime seçilmiş bir il başkanıyla gitmek çok kıymetli. Tüm örgütümüz de Recep beye rica ettiler,  ilçe başkanlarımız tüm partililerimiz, istifa etmemesini istememişlerdi, orda örgütü kırmadı. Benden başka evet aday çıkmadı, aslında çıkması lazım, zaman çok dar. Seçime iki ay kala başlayacak seçim çalışmasıyla bir yere varamayız. Ben buradan CHP Milletvekili aday adayı olacak arkadaşlarıma da çağrıda bulunuyorum, lütfen aday adaylığınızı erken açıklayın. Gelin beraber çalışalım. Yapacak çok işimiz var. Gidecek çok köyümüz var. İnsanımız tanımadığı adaya oy vermiyor. Seçimlerde bununla ilgili sıkıntılar yaşadığımızı biliyorum. Ne kadar çok insanla tanışırsak o kadar oyumuzun artacağını düşünüyorum, dokunmak önemli. Gitmediğiniz köy sizin köyünüz değil” dedi.