Ziyaretlerinde Eskişehir’deki esnaflar ile muhasebecilerin talep ve sıkıntılarını da dinleyen Çakırözer ve Süllü, “Türkiye’nin dört bir yanında esnafımızın, emeklimizin, emekçimizin, çiftçimizin sorunlarının takipçisiyiz. Esnafımızın sorunlarıyla da yakından ilgiliyiz. Sorunların çözümü için de hazırız” dedi. 

Esnaflar ve mali müşavirleri dinlediler 

CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Dr. Jale Nur Süllü, geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği genel kurulunun ardından yeniden başkanlığa seçilen Ekrem Birsen ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası yeni Başkanı Ersin Karakoç ve yönetimlerini ziyaret etti. Oda başkanlarını tebrik eden Çakırözer ve Süllü, yeni yönetimlerine çalışmalarında başarılar diledi. 

Ziyaretlerinde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı esnaf odaları temsilcileri ile Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası üyelerinin talep ve sıkıntılarını da dinleyen Çakırözer ve Süllü, esnafların yaşadığı sorunlar karşısında partisinin çözüm önerilerini aktardı. 

"Sorunların yakından takipçisiyiz" 

Çakırözer ve Süllü ziyaretlerinde yaptığı açıklamalarda, Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye’nin dört biri yanında esnafların sorunlarının takipçisi olduklarını söylerken, şu değerlendirmeleri yaptı:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun bütün ziyaretlerinde dile getirdiği gibi ülkede kim çalışıyorsa, kim üretiyorsa, kim alın teri döküyorsa onların kazanması, emeğinin karşılığını alması gerekiyor. Alın teri dökenlerin kaybettiği, tefecilerin kazandığı bu düzeni değiştireceğiz. Esnafımızın, çiftçimizin, emeklimizin, emekçimizin sorunlarının takipçisiyiz. Onların sorunları ile yakından ilgiliyiz. Ve iktidarımızda esnafımızla, çiftçimizle, emeklimizle, emekçimizle birlikte bu sorunları çözeceğiz.”