CHP Eskişehir İl Başkanı Recep Taşel kongrede aday olmayacağını belirterek “Bu dönem yeter demiştim zaten. Kongre süreci ile ilgili her şey normal seyrinde gidiyor. İlçe kongrelerimizi yapa yapa il kongresine doğru hazırlanıyoruz. 24 Eylül’de de il kongresi var. Aday olmama nedenim, daha önce yakın çevreme söylemiştim, genel seçimlerde başarılı olsak da olmasak da ayrılacağımı söylemiştim. İki dönem gibi oldu zaten, kongremiz ertelenince 3 buçuk yıldır görevdeyiz. İki dönem görev yapmış gibi kabul ediyorum kendimi. Görevimi de başarıyla sonuçlandırmayı arzu ediyorum. O nedenle de aday olmayı düşünmedim. Ayrıca bir genelgemiz var, aday olmak isteyenler yerel yönetimlerde, görev almasınlar yönetimlerde dediler, ben de bu genelgeye uygun hareket ediyorum” diye konuştu. 

İşte İYİ Parti’nin Büyükşehir ve Odunpazarı adayları: Edizgil açıkladı İşte İYİ Parti’nin Büyükşehir ve Odunpazarı adayları: Edizgil açıkladı


Kongrede aday olacaklara seslenen Taşel, “CHP’de il başkanlığı yapmak sorumluluk gerektiren, önemli bir görev. O önemli görevin bilincinde olarak kırmadan, dökmeden, bütünleştirici olabilecek ve genel merkezin görüşleri doğrultusunda hareket edebilecek bir arkadaşımızın olmasını arzu ederim” şeklinde konuştu.