Ortatepe: Sokakta konuştuğumuz tüm emekliler erken seçim istiyor Ortatepe: Sokakta konuştuğumuz tüm emekliler erken seçim istiyor

CHP milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehirli çiftçilerin hakkını savunmak için mitinge katılan CHP lideri Özgür Özel Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde hububat fiyatlarının düşük açıklanmasına tepki göstermek için 'Buğday Mitingi' düzenledi. Çiftçiler miting öncesi, hububat alım fiyatını traktörlü konvoyla protesto etti. Özel ve beraberindeki CHP heyeti de çiftçilere destek olmak için traktörlere binerek, konvoya destek verdi. CHP lideri Özel, "Buğdaya verilen fiyat 9 lira 25 kuruş. Ziraat odalarının hesapladığı maliyetin 2,5 lira altında. Bugün mademki böyle bir taban fiyat açıklandı, hiç değilse kilo başına 4 lira destekleme verilerek, bu fiyatın telafi edilmesi ve buğdayın gerçekten para kazandırması için, çocukları okutması, karınları doyurması, borçları ödemesi için buğday fiyatının 15 lira olması lazım" çağrısını yaptı.

“15 lira altında buğday fiyatını kabul etmiyoruz”

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de mitinge destek verirken, “Çiftçi ile dalga geçer gibi fiyat açıkladılar. Trakya’da, Anadolu’da tüm zorluklara rağmen üreten çiftçimiz hakkını alamadı. Hububat için açıklanan fiyat maliyetlerin çok altında. Cumhuriyet Halk Partisi olarak çiftçilerimizin sesini duyuyor, duyuruyoruz. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in liderliğinde Hayrabolu’da ‘üretirken battık!’ diyen çiftçilerimizin sesi olduk. Toprak boşta, çiftçi borçta kalmasın diyoruz, üreten hakkını alsın diyoruz. Buğday için 15 lira altında açıklanan fiyatı kabul etmiyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi olarak buğdayımıza, emeğimize, çiftçimize sahip çıkacağız! Çok çalışacağız, iktidarımızda köylümüzü, çiftçimizi yeniden milletin efendisi yapacağız!” diye konuştu.