alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de zaferin 100'üncü yılında hayran bırakan görüntü

Sakarya Meydan Zaferi'nin 100'üncü yılı nedeniyle, Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu üyeleri, Eskişehir'in Çifteler ilçesindeki Sakarya Nehri'nin doğduğu su kaynağında anı dalışı yaptı. Topluluk, nehir altında Türk bayrağı açarak selam durdu.

Çifteler 22.08.2021, 18:47 24.08.2021, 11:50 ABONE OL: google news
Eskişehir'de zaferin 100'üncü yılında hayran bırakan görüntü

İstanbul'dan yola çıkan Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu üyeleri, Kurtuluş Savaşı'nın dönüm noktası olan Sakarya Meydan Zaferi'nin 100'üncü yılı nedeniyle düzenledikleri etkinlik çerçevesinde ilk önce Ankara'da Anıtkabir ve Birinci Meclis'i ziyaret etti. Daha sonra Polatlı ve Haymana ilçelerindeki Alagöz Karargahı Müzesi, Duatepe Anıtı, Mangal Dağı ve Türbetepe ziyaretlerini gerçekleştiren topluluk, Eskişehir'in Çifteler ilçesindeki Sakaryabaşı olarak bilinen Sakarya Nehri'nin doğduğu su kaynağında anı dalışı yaptı. Suya giren dalgıç ekibi, 'Hattı müdafa yoktur, sathı müdafa vardır. O satıh bütün vatandır' yazılı pankart ile dev Türk bayrağı açtı.

Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu üyesi Metin Karadağ, amaçlarının o günleri hatırlatmak olduğunu belirterek, "Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100'üncü yılı nedeniyle önce savaş alanlarını gezdik. Bugün de Sakarya Nehri'nin doğduğu Çifteler Sakaryabaşında, Çifteler Belediyesi'nin desteğiyle çok güzel bir dalış yaptık. Türkiye Kent Konseyi Birliği, Balıkesir Büyükşehir ve Polatlı Belediyesi'ne destekleri için teşekkür ederiz. O günleri hatırlatmak bizim en büyük amacımız" diye konuştu.

Çifteler Belediyesi Dalış Kulübü Sorumlusu Derya Ateş ise, "Bu etkinliğimizde, Sakarya Meydan Muharebesi'nin 100'üncü yıl anısına Derinlere Saygı Dalışı Topluluğu'nu ağırladık. Gelen ekip arkadaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ederiz" dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@