Odunpazarı ilçesinde bulunan Şehit Anıl Gül Spor Salonu’nda Reis’e Vefa Buluşması isimli program düzenlendi. Programa Eskişehir’den AK Parti milletvekili olarak seçilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Prof. Dr. Ayşen Gürcan, Cumhur İttifakı’na mensup patilerin il temsilcileri, çok sayıda önemli isim ve vatandaşlar katıldı. Program, mehteran takımının çaldığı marşlar ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Sahneye çıkan müzisyen Alperen Kekilli şarkılarıyla vatandaşları adeta coşturdu. Daha sonra Cumhur İttifakı’ndaki partilerin il temsilcilerinden bazıları kürsüde konuşma yaptı.

“Eskişehir pazar günü sandıkları patlatmaya hazır mı?”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez izleyenlere bir sürpriz yaptı. Bakan Dönmez cep telefonunun öbür ucunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğunu söyledikten sonra, salonda sevinç çığlıkları yükseldi. Cep telefonundan salondaki Eskişehirlilere seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

“Sevgili gençler, şu anda İstanbul Dolmabahçe’den Cumhurbaşkanlığı ofisinden sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum. Öncelikle geceniz mübarek olsun, geleceğimiz aydınlık olsun. Siz gençlerle birlikte böyle bir programda gerçekten en azından sesinizi duymak, coşkunuzu duymak beni de çok daha farklı bir aleme sevk etti. Pazar günü artık seçime gidiyoruz ve Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turunda sizlerin dinamizmi inanıyorum ki özellikle Türkiye’nin geleceğini, Türkiye’nin yeni yüz yılını çok daha farklı bir hale getirecek. Eskişehir Pazar günü sandıkları patlatmaya hazır mı? Yalnız bu kalan 24 saatte durmadan, usanmadan bütün arkadaşlarınızı, bütün dostlarınızı özellikle pazar günü sabahtan sandığa gitmeye sevk etmeniz lazım. Buna da hazır mıyız? Çünkü bu seçim ciddi manada biliyorsunuz rehavete yer vermeden, bir kırılma noktası olacak şekilde ve Eskişehir bugüne kadar olan bu süreci tersine çevirmeye bana göre hazır mı? Ben bu vesileyle sizleri en kalbi duygularla selamlıyorum, bugün Esenyurt’ta, Esenler’de muhteşem bir miting yaptık ve yarın inanıyorum ki Beykoz’da da aynı şekilde muhteşem bir miting yaparak artık finali göğüsleyeceğiz. Sizlerden büyük bir destek bekliyorum, sizlere inanıyorum, sizlere güveniyorum ve sizleri Allah’a emanet ediyorum, kalın sağlıcakla.”