Cumhuriyet Halk Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Av. Atilay Dalgıç, AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu’nun Tepebaşı Belediyesi’ni kapanan yollar üzerinden eleştirmek için 2019 yılına ait fotoğrafları kullanarak tweet atması ve sonrasında haberi yapan Eskişehir Ekspres Yazı İşleri Müdürü Nevin Bulut Atak’ı Tepebaşı Belediyesi’nden maddi menfaat sağlayarak bu haberi yaptığı iddialarına tepki gösterdi. Dalgıç, Çizmelioğlu’nu iddialarını ispata davet etti.

AK Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Hakan Çizmelioğlu’nun Tepebaşı Belediyesi’ni kapanan yollar üzerinden eleştirmek için 2019 yılına ait fotoğrafları kullanarak tweet atması alay konusu olmuştu. Çizmelioğlu, fotoğrafların eski yıllara ait olduğu hatırlatılması üzerine fotoğrafları kaldırmıştı.  

"Bu iddia ‘Trol kafası’ ile akıl edilebilir"

Konuyla ilgili açıklama yapan  Cumhuriyet Halk Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Av.Atilay Dalgıç, “AKP Tepebaşı İlçe Başkanının, çok değerli bir gazetecimizin Tepebaşı Belediyesinden maddi menfaat sağlayarak haber yaptığı iddiası karşısında bu açıklamayı yapmak gerekmiştir. Siyaset yapmak için kar yağmasını bekleyen ilçe başkanının iddiası tamamen asılsız ve iftiradır. Demokrat kişiliği ile tanınan Tepebaşı Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Ataç’ın basın özgürlüğüne saygısı herkes tarafından bilinmektedir. Tepebaşı Belediyesi, faaliyet ve çalışmalarını kentteki tüm basın-yayın kuruluşları ile herhangi bir maddi alışveriş-ödeme olmaksızın paylaşmaktadır. Siyasi bir konunun haber olması karşılığında para ödenmesi iddiası ancak AKP İlçe Başkanının yakından bildiğini düşündüğümüz “trol kafası” ile akıl edilebilir” dedi. 

"Çaresizlik içinde geçmiş fotoğrafları paylaştı"

Dalgıç, şöyle devam etti;

İYİ Parti'de Emine Edizgil dönemi başladı İYİ Parti'de Emine Edizgil dönemi başladı

"Eskişehir’de beklenen kar yağışı için günlerdir hazır bekleyen belediye ekipleri, kar yağışı sonrası anında müdahale etmişler, hızla küreme, tuzlama, kaldırımları temizleme çalışmaları yapmışlar ve bir olumsuzluk yaşanmamıştır. Bir fırsat yakalamak için hazır bekleyen ancak, bir olumsuzluk bulamadığı için çaresizlik içinde olan AKP İlçe başkanı, çareyi geçmiş yıllarda çekilmiş fotoğrafları yeniymiş gibi paylaşmakta bulmuş, bu durum anlaşılınca fotoğrafları hemen silmek zorunda kalmıştır. Üstelik paylaşılan fotoğraflar Tepebaşı İlçesine ait değildir. Zira, aynı fotoğrafları bir başka AKP yöneticisi Odunpazarı diye paylaşmıştır. AKP Tepebaşı İlçe Başkanının halkı kandırmaya yönelik ve dürüstlüğe aykırı bu davranışı, siyasetle ve siyasetçiyle bağdaşmadığı için, değerli bir gazeteci tarafından haber olarak duyurulmuştur. Yapılan faaliyet tamamen gazetecilik faaliyeti olmasına rağmen, AKP İlçe Başkanı, değerli gazetecimizi, Tepebaşı Belediyesinden çıkar sağlamakla itham etmiş ve baskı altına almaya çalışmıştır. Gazetecimizin paylaşımlarından anlıyoruz ki, AKP İlçe Başkanı’nın baskı altına alma gayreti ilk değildir. AKP İlçe Başkanı, AKP Tepebaşı Meclis Grubunun başkanıdır. Tepebaşı Belediyesi Denetim Komisyonunda AKP’li meclis üyeleri de yer almaktadır. Denetim komisyonu bu aylarda denetim yapacak ve raporu mart ayında meclise sunacaktır. Özellikle AKP’li denetim komisyonu üyelerinden, kayıtları detaylı incelemelerini ve iddia edildiği gibi, bahsi geçen gazetecimize bir para verildiyse veya maddi menfaat sağlandıysa ortaya çıkarmalarını istiyoruz. Aksi halde, bu iddiayı ortaya atanı müfteri ilan etmek hem Belediyemizin hem de değerli gazetecimizin hakkı olacaktır. Saygılarımla"