Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından Eskişehir'e bir acı haber daha ulaştı. Eskişehirli Aysima Ok, Hatay Antakya'da enkaz altında kalarak yaşamını yitirdi. Aysima henüz 17 yaşındaydı.

Eskişehir'deki hastane kaderine terk edildi Eskişehir'deki hastane kaderine terk edildi

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden mesaj

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada "Hatay Antakya'da yaşanan deprem felaketinde enkaz altında kalan Habip Edip Törehan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10'uncu sınıf öğrencimiz Aysima Ok vefat etmiştir. Cenazesi 12 Şubat 2023 Pazar günü öğle namazını müteakip Çuhurhisar Mahallesinden defnedilecektir. Merhumeye Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dileriz" denildi. 

Aysima'nın okulundan açıklama

Aysima Ok'un vefatının ardından eğitim öğretim gördüğü Habip Edip Törehan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden de bir mesaj yayımlandı. Mesajda "Okulumuz 10/C sınıfı öğrencilerinden Aysima Ok'un ülkemizi yasa boğan deprem felaketinde Hatay'da enkaz altında kalarak vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Kıymetli öğrencimiz Aysima Ok'a ve vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine, arkadaşlarına ve yakınlarına başsağlığı dileriz. Mekanın cennet olsun Aysima" denildi.